Jakie CB kupić ?

Jakie CB kupić ?

17 Cze 2007, 13:26

Witam
Chciałbym kupić CB radio i tu pojawia sie problem ... :roll:
Nie znam sie na tym wogole 8)
Czytalem opisy radyjek CD na allegro i znalazlem cos takiego :
https://ssl.allegro.pl/enter_login.php? ... allegro.pl

i tu pojawia sie moje pytanie : W opisie napisane jest ,ze wystarczy podpiać pod zapalniczke i jest ok , czy naprawde instalacji jest taka prosta ? A skad wziac dziwek w sensie glosników ?

Wytlumaczcie jak laikowi , jak w praktyce przebiega inst. CB :)
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika

Re: Jakie CB kupić ?

17 Cze 2007, 23:28

Na alegro prosi mnie o logowanie... niewazne

instalacja CB ogranicza sie do położenia anteny na dachu w najlepiej jak najwyzszym miejsciu, oczywiscie o ile antena jest na magnes, potem przeprowadzamy kabelki przez dzwi lub bagaznik do srodka. Radio podpinamy pod zapalniczke, i w sumie tyle, moze lezec luzem na siedzeniu pasażera, mozna je ladnie upchnąć, lub kupic jakies mocowanie.W sumie tyle z instalacji, dosłownie pare minut. Na dłuższa mete trzeba sie jeszcze nim nauczyc obsługiweać, które pokrętełko od czego:P
Najczęściej pierwsze to włącznik i tym samym głośność, drugie nie wiem jak to nazwać i z tym są problemy, mały trik którego nauczyłem sie jeżdżąc tirami to żeby cofnąć je max w tył i delikatnie do przodu az usłyszmy cichutki "pyk", powinno byc ok A trzecie tak zwane rozkręcanie radia, mniej więcej zasięg im bardziej rozkręcimy tym mocniej ściągą radio, ale tez zaczyna powoli szumieć. Chyba tyle z podstawowej obsługi radia, mam nadzieje ze o niczym nie zapomniałem i wszystko w miarę jasno
edit:
ah głosniki:), firmowo głosnik znajduje sie w samym radiu i często pozstaje tam juz do końca użytkowania, jeśli jednak sie zepsuje, źle słychać, za cicho nie wiem, można dokupić jakiś inny głośnik, "specjalny do cb:P", nie wiem dokładnie jak sie je podpina ale inaczej niz do kompa :P (ot porównanie:P)
Beherit
Nowicjusz
Awatar użytkownika

18 Cze 2007, 18:50

Hmmm
Dzieki za info :)
To brzmni sensownie i optymistycznie , a to pytanie o glosniki wzielo sie stad ,iz wielokrotnie jadac z taksówkazem mialem wrazenie ,ze radio gra normalnie ale jak tylko zaczyna gadac CB to sie scisza , a po komunikacje radio wraca do normalnej głośności :wink:

Ale moze to tylko zluczenie , a moze inni tez mieli takie odczucia?

Aha ..
Jeszce jedno najważeniejsze :lol:
Na jakiej czestotliwosci mozna bez konsekwencji prowadzic nasluch i jak mozna dowiedziec sie o radarach w okolicy ? :wink: ( w sumie to tylko po tu kupuje to radio :twisted: )
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika

18 Cze 2007, 20:06

Takim ogólnym kanałem jest 19, jak ktoś sie o coś pyta czy też podaje jakąś informacje robi to właśnie tam. Z samego słuchania zazwyczaj wszystkiego sie dowiesz, pytając uważaj zeby ci policja nie odpowiedziała:D

A co do ściszania radia to nie wiem, być może można tak to podłączyć, nie mam pojęcia u mnie tak nie ma:D
Beherit
Nowicjusz
Awatar użytkownika

21 Cze 2007, 12:01

Witam...

Ostatnio sam interesowałem się troszke radyjkami CB. Więc tak ponoć bardzo dobrym sprzetem jest radyjko CB UNIDEN PRO 520 XL + antena HUSTLER IC-100 . Ten zestaw jest chwalony przez wielu użytkowników (amatorów jak i osób bardziej zaawansowanych technicznie).
[link wygasł]

Pozdrawiam
Michał
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

21 Cze 2007, 22:01

Więc odnośnie samej firmy to nie powiem nic:D głup[io z mojej strony ale znam tylko presidenta którego ci polecam zapłacisz troche ale masz pewny sprzęt. Odnośnie tego modelu który pokazujesz, pierwsze co sie rzuciło w oczy to brak, kurcze jak to nazwac, taka gumowa rurka na samym poczatku kabla (od mikrofonu) mocowana w celu usztywnienia kabla na jego początku (ktoś wie o co mi chodzi:P:P), czy to takie potrzebne? Nie ale lepiej miec:) przedłuzy to zywotnosc, co do anteny to nie wierz ze ci sciągnie z 15km:D chyba ze na autostradzie bez drzew w tedy kto wie. Antenka jest na magnes czyli jeśli nie ma tego w komplecie to załatw sobie jakieś podbicie zeby ci nie zarysowało lakieru i pamietaj ze magnes to magnes, pod wiatr z dużą prędkością moze go zerwac z dachu:D:D (zdarza sie:P)
Beherit
Nowicjusz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...

• Re: Jakie CB kupić ?

22 Cze 2007, 14:42

Właśnie potwierdzam że president'y są jednymi z lepszych radyjek a UNIDEN jest właśnie produkowany w fabryce President'a, wiec raczej wykonaniem nie odbiega od dużo droższych modeli tej marki
    Michał
    Moderator
    Awatar użytkownika

24 Cze 2007, 13:58

Ja mam radyjo ALLAN MIDLAND 100 PLUS + antena Midland 1,50 m i zestawik super polecam
    łukasztd
    Nowicjusz

26 Cze 2007, 14:18

ja tez mam alanika 100+ + antena hastlera. i ściąga z 10-15km...
    polecam ten zestaw
    a co do tego jak sie pytać o patrole to napewno musisz poznac swoisty język cb....[/url]
    skuwiak
    Nowicjusz

09 Lip 2007, 00:12

Ja mam iNTEK M-110 PLUS i jestem bardzo zadowolony
    Dobrze się spisuje :)
    Pozdrawiam
    Requiem for a Dream.
    Piter
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
    Miejscowość: Kłodzko
    Prawo jazdy od: 15 03 2007
    Auto: Audi A6 C5
    Silnik: 1.9 TDI 131KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

10 Lip 2007, 13:34

Ostatnio właśnie zakupiłem sobie wcześniej wspomniany przeze mnie zestaw czyli UNIDEN PRO 520 XL + antena HUSTLER IC-100. I naprawdę spisuje się rewelacyjnie antentka zbiera po trasie idealnie, wiadomo w mieście (zabudowania i inne) troszkę gorzej ale ogólnie jest bardzo OK. Naprawde polecam ten zestawik.
    Michał
    Moderator
    Awatar użytkownika

02 Sie 2007, 20:34

Mam pytanko czy są radia , ktore mogą ściągac powyżej 30km?
    Łukasz789
    Aktywny

Miejscowość: Kraków

04 Sie 2007, 22:31

Witam wszystkich zainteresowanych radiami Cb.
    Chciał bym pomóc tym którzy nie wiedzą co kupić, w obecnej dobie CB wybór mamy duży, wiodącą firmą na rynku jest President . Radia tej firmy nie ma co porównywać z innymi radiami CB, ponieważ są to rada bez konkurencyjne. Jednak radia Uniden 510 i 520 są to radia tej samej klasy co president. Dla ciekawych dodam że jest to ta sama fabryka, rozbierzmy dowolnego presidena i co zobaczymy na procesorach i płytce, piękniy napis uniden. Ale u Presidenta płacimy za markę i i parę tam dodatków. Po tych radiach są radia które faktycznie sie nadają do użytku są to inteki, lafayet, TTI. A na temat Cobry 19 DX to nie ma co mówić jest to radio w plastikowej obudowie dobre na jacht, tak samo jak midland 1001Z. A teraz coś o midlandach albo jak niektórzy wolą o alanach, z midlandów są może dwa modele dobre alan 48+ oraz 42 (przenośka z adaptacją do samochodu), a alany 100 to jest radio które po wyjściu z fabryki można wyrzucić do śmieci.
    Jak któryś z kolegów mówił montaż radia CB nie jest taki łatwy, no chyba że ktoś chce sobie popsuć radio. Jako pierwsze trzeba podłaczyc radio co faktycznie nie jest problemem , a antene już trzeba zestroić. Czyli dopasować do miejsca jej pracy. Ze źle dostrojonej lub wogle nie strojonej anteny bedzie źle słychać inne stacje( w sumie różnica nie wielka ale zawsze jest), po drugie nie będzie wypromieniowywana cała energia z anteny i będzie wracać cześć do odbiornika co w konsekwencji spowoduje uszkodzenie radia. Koszt naprawy takiego zepsutego przez to radia waha sie około 50 zł a kosz zestrojenia anteny to koło 20 zł naprawa może potrwać dość długo a zestrojenie to 10-15 minut.

To teraz coś o gałkach i przełącznikach:
    RF-Giant - czułość odbiornika( zaleca sie zawsze mieć to ustawione na max)
    SQ (SQUALCH) - wycięcie szumów, niektóre radia mają auto SQ, lub jak president ASC
    PA - tuba
    9 - kanał ratunkowy ( mimo mitów że nikt tam nie słucha sprawdziłem odpowiednie służby są na tym kanale)
    19 - kanał ogólny gdzie są wszyscy kierowcy na terenie Polski
    28 - Polscy kierowcy za granicą tak jak 19

Aha co ważne a zawsze śmieszne nie wolno skracać kabla antenowego dołączonego do anteny.

A na pytanie Łukasz789 odpowiem twierdząco wszystkie radia siągną sygnał z 30 km pod warunkiem że nadawca będzie nadawał wiekszą mocą niż 4 W lub któryś z was będzie stacją bazową .

Jeśli jeszcze jakieś pytania to piszcie postaram sie odpowiedzieć.
    Nie chcesz płacić mandatów kup CB.
    161BD101
    Nowicjusz

Miejscowość: Słupsk

20 Sie 2007, 14:23

dlaczego czlowieku masz takie zle zdanie o alanie 100?
    skuwiak
    Nowicjusz

27 Sie 2007, 11:33

Radia Alan 100 są radiami bardzo awaryjnymi, nie działają tak jak b się chciało, zniekształcają, a modulacja jaką dają jest okropna. Mam takie zdanie o tych radiach bo często jestem w serwisie cb i głownie pojawiaja sie alany do napraw.
    Nie chcesz płacić mandatów kup CB.
    161BD101
    Nowicjusz

Miejscowość: Słupsk

• Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti