Jakie kamery na przód i tył?

Jakie kamery na przód i tył?

13 Mar 2016, 19:52

Witam. Mam ochotę kupić jakieś kamery do samochodu i myślę, żeby oprócz przodu nagrywać także tył. Co z tego, jak zaparkuje na parkingu podziemnym w centrum handlowym przodem do ściany, to tyłu nic nie widać, a czasem może się coś wydarzyć. Tak więc kamery obowiązkowo z czujnikami ruchu, coby podczas mojej nieobecności nagrywało się ewentualne zdarzenie.

Zawsze mnie zastanawiało jak to się robi - kiedyś myślałem, że instaluje się jakieś czujniki np. do drzwi i zderzaków, że w razie puknięcia wtedy włącza się kamera i nagrywa :D A te urządzenia mają to w sobie, tak więc muszą mieć dobrą czułość? Czy dopiero jak ktoś mi skasuje pół samochodu to się to włącza?

Tak więc interesuje mnie nagrywanie drogi oraz żeby kamera miała dobre czujniki ruchu.

Cena? Nie mam pojęcia w jakich cenach takie urządzenia chodzą... tak do 800-900 zł da radę?, żeby dobrze nagrywało w dzień i w nocy, a nie jakość jak sprzed 10 lat.

Jestem trochę zielony w tym temacie, więc każda pomoc się przyda.
Z góry dzięki
karawela
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Mar 2016, 19:39
Auto: Mondeo mk3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
  Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
  Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
  Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Master Truck
   Zarysowana felga i ubytki w oponie
   Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
   36
   Autosalon Genewa 2006