Jakie kombi w dieslu do 3 tysięcy

23 Kwi 2014, 22:51

Citron napisał(a): Za 3 tysiące z klimą to nawet nikt przy zdrowych zmysłach seicento ani matiza nie sprzeda..
ale fiatów marea to jest od groma z klimą i to dużo tańszych
nie widzę sensu wydawać 6 tysięcy za auto, które rozsypie się tak samo szybko jak moje kupione kilka razy taniej
Citron napisał(a):którzy wierzą w bezwypadkowe auta z dieslem z niemiec z przebiegami >200 tys. które mają po 25 lat
aż tak źle z nami nie jest. Po prostu wierzę w okazje, a jestem cierpliwa
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

23 Kwi 2014, 22:55

szansel napisał(a):nie widzę sensu wydawać 6 tysięcy za auto, które rozsypie się tak samo szybko jak moje kupione kilka razy taniej

skąd Ty bierzesz takie głupoty? myślisz dlaczego te same auta są tańsze i droższe?
przykład: za 6tys. masz ładne audi 80 z 1,9TDI albo za 3tys. jakiegoś powypadkowego grata z niedziałająca klimą...
Marea do 3tys. będzie przegnita od spodu, a za 6 tys. w ładnym stanie z 1,9JTD pod maską...

sama sobie odpowiedz co pojeździ dłużej

naoglądają się ludzie zdjęć na otomoto bez wnikliwej analizy i cudują...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2014, 00:07

dzida napisał(a):skąd Ty bierzesz takie głupoty?

Z życia. Przykład 1: Renault Laguna w super stanie za 13k w ciągu niecałego roku naprawiana skrzynia biegów i elektronika. Przykład 2: 23-letni Mitsubishi Galant za 1k: wymienione filtry (ok. 100zł)i rozrusznik za 90zł. Umiem liczyć po prostu.
Nie traktuj mnie jak blondynę, bo nią nie jestem, wiem, skąd się biorą różnice w cenach, z tym się zgodzę. Ale twierdzę również, że zdarzają się okazje.
Nie kupuję niczego na podstawie zdjęć. Od sprawdzania stanu technicznego mam męża.
Rzygam po prostu już Fordami, Fiatami, Oplami i Renault. Myślałam, że specjaliści w danej dziedzinie wskażą również inne marki i modele godne polecenia, z którymi nie mieliśmy jeszcze do czynienia.
Słucham propozycji w cenie do 5-6k. (Znajdę sobie wtedy taki w okazyjnej cenie - zapomnieliście, że to kobiety są łowczyniami promocji).
szansel
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: mitsubishi galant
Paliwo: Diesel

24 Kwi 2014, 05:04

Tylko że okazje nie istnieją niestety. Tak krikus ma blisko do tej Marei wiec mógłby ją obejrzeć.

Przy większym budżecie masz coś takiego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2014, 08:04

Popatrz na to
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Spełania wszystkie Twoje wymogi. Jest diesel, jest klima, jest tani. To jest okazja jedna na milion. Do tego jak chcesz to możesz kupić na części. :ok:
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

24 Kwi 2014, 08:07

"niestety, tylko ON będziemy lać w auto" pewnie mąż na tirach pracuje. Jak moi sąsiedzi. Jeden jeździ, a wszyscy mają disle, a na stacji nigdy ich nie widziałem.
bart1500
Początkujący
 
Posty: 167
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...
    Jak można odzyskać utracone zniżki z OC i AC?
    Wypracowane zniżki na polisie ubezpieczeniowej są chlubą niejednego kierowcy. Jednak bardzo łatwo je stracić i to w bardzo krótkim czasie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak odzyskać utracone zniżki z polis OC ...

24 Kwi 2014, 08:12

Nie widzę, kiedy to ogłoszenie było wstawione.
bart1500
Początkujący
 
Posty: 167
Auto: Nie mam

24 Kwi 2014, 08:23

szansel napisał(a):Przykład 2: 23-letni Mitsubishi Galant za 1k: wymienione filtry (ok. 100zł)i rozrusznik za 90zł. Umiem liczyć po prostu.


Może to wydać sie dziwne ale trochę Cię rozumiem ale aut których się domagasz juz nie ma... a jeżeli są to nie za taka kwotę...
Cały czas wspominasz starą konstrukcje Mitsu którą można zrobić 500tys. km. i nic nie naprawiać a niestety są to samochody dosyć wysoko cenione przez kierowców dla których wyznacznikiem jest nie psucie się.
Więc albo kupisz złoma szybko biodegradanego w stylu aut włosko/żabojadowych albo starego niemca/japońca...tylko budżet nie taki.
Jeżeli chodzi o stare 1,9 TD/tdi lub japońskie 1,8d/2,0d to auta w dobrym stanie kosztują około 5k.-10k chyba że znajdziesz starą corollę 1,8d dla której przebieg nie ma znaczenia ale zapomnij o dodatkowym wyposażeniu.

P.S
Ostatnio szukałem auta (tojki z silnikiem diesla CT) dla kogoś w rodzinie takiego old skulowego:D z małym przebiegiem i okazało się że nie było za normalną kasę...
W DE carina z CT kosztuje około 2,5k Eur !!!!
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Kwi 2014, 11:30

szansel napisał(a):Renault Laguna w super stanie za 13k w ciągu niecałego roku naprawiana skrzynia biegów i elektronika

jak się kupiło królową lawet z badziewiastym dieslem z bajerami po kosztach to tak jest
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2014, 13:35

Nie chcesz Opla bo gnije a rozważasz Mazde.. :lol:
Proszę bardzo, klima, kombi, dobry diesel.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
No sorry ale to Ford więc nie pasi..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Kwi 2014, 17:43

Przecież Scenic w tym budżecie to będzie jeden wielki śmietnik..
Tutaj jeszcze taki Passat [link do oferty na Allegro wygasł] rdza spokojnie do ogarnięcia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2014, 18:41

Zdziwił mnie najbardziej tekst, że ten Scenic przyjechał na własnych kołach, a będzie w Polsce 18.04.
bart1500
Początkujący
 
Posty: 167
Auto: Nie mam

24 Kwi 2014, 19:32

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Włożysz w niego pare stówek i czasu i doprowadzisz auto do stanu ciut lepszego niż teraz zwłaszcza te rysy na lakierze trzeba usunąć.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Kwi 2014, 19:45

Ja bym tych rys nawet nie usuwał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Kwi 2014, 20:05

3000zł ... :no: :no: i nawet za 5000 nic nie będzie
Nie w tym kraju kolego. Większość ma rację. Skarbonka bez dna.
Wiesz co wymieniłem w Mondeo MK2 z 1998r którego nabyłem za 2500zł ??
Wszystko!
A wiesz co wymienił kolega w Astrze F z 1998r którą nabył za 2700zł?
Wszystko!
A wie kolega co znajomy wymienił w Omedze B z 1999r?
Całą Omegę.
A wie kolega co się stało znajomemu kilka dni temu w Mondeo V6? Nabył za 6000... Ładne!
Padło sprzęgło i wywaliło UPG!
Dziwne - bo dopiero 230.000km przejechało ponoć...
---
Za 3000zł nie kupisz nic. Astra F którą proponują - to istny wrak! Gorszych samochodów nie ma! Uwierz mi na słowo. Od kilku lat dzien w dzien śledzę graty do 4000-5000zł bo tym handluję :-) i powiem Ci z ręką na sercu - że to wszystko jeden wielki kit!
Astry F obecne na otomoto i Allegro w tej chwili - większość tych Opelków jest na sprzedaż średnio co kwartał i tak od lat 4,5 :mrgreen:
----
Za 3000zł baaaardzo ciężko jest kupić coś normalnego - coś co pochodzi trochę.
Mój MK2 za niecałe 3000zł wymagał nowej podłogi, progów, nadkol, kielichów. Tego nie widać gdy kupujesz i jeszcze jakaś ku... Ci to pospina na blachy i nity! Serio! Walisz młotem ile Bozia dała i nic. Zdrowy! Czasy pianki i kitu przeszły do lamusa. Teraz nakłada się nowe progi na stare i obspawuje. W środku beton ale auto całe.
Trzeba naprawdę mieć ślipia otwarte.
Pisze to mechanik, lakiernik, blacharz i handlarz w jednym. Nie handluję gratami na masę! Wystarczy mi kupić coś uwalonego, w miarę to naprawić (głowica itp.) i odsprzedać. Jeden z tych troszku uczciwszych co wtrysków na klej do szyb nie wklejają :mrgreen:
Kupiłem sobie Mondeo bo mi się podobało. Ładne to jest w Liftbacku.
Wymieniłem wszystko i końca nie ma. Serio. Całe zawieszenie, turbo, klima, filtry, blachy, nowy lakier, opony, felgi, baaa.... nawet klamki bo były uje...ne!
Z 2000zł zrobiło się 6500 szybciuteńko bo padło i sprzęgło, i wysprzęglik zaraz po nim. Później padła skrzynia a tydzień temu wyrąbało oba przeguby i to tego samego dnia.
Zaraz padną na forum texty typu: TANTALINI, farmazonisz....
ale to będzie odzew jedynie tych co za szpachlą i bitexem w hurcie w kolejce do kasy stoją :mrgreen:

Pamiętaj: kupując wózek sprawdzaj co jest za i pod tapicerką! Tam wszystko widać.
Co z tego że Thalia 1.4 RN bardzo ładna gdy pół tony kitu na dachu a sam dach od Clio II bo do Thalii na Allegro nie ma :lol: 8)

Kolejna rzecz! Wystrzegaj się samochodów z tablicami z Warszawy i okolic, Katowic i okolic, Krakowa, Trójmiasta, Poznania i kilku innych większych miast!
Dlaczego?
A wiesz ile ja dziennie robię tym swoim TD po Warszawie?
A tak skromnie 100 wpada. Dzień w dzień i to tylko do roboty i po zakupy a jak gdzieś jeszcze to i 150 się natłucze. Auto Warszawskie używane do dojazdów do pracy spod Warszawy np. do Warszawy tłucze minimalnie od 3000 do 4500km miesięcznie. Po roku jest 45000km. Po trzech latach 150000km. A co - jeśli ktoś takie Mondeo dobija lat 10? Jakie on ma tam 180000km przejechane, haha? Jakie?
Kupić za 3000zł można ale pamiętaj - na dzień dobry 2000zł nie Twoje jeśli sam wszystko porobisz a jak wstawisz na warsztaty to z torbami lecisz. Nie ma bata.
Handluję szmelcem od lat 15 i jeszcze nie znalazłem auta do 3000-4000zł bez jakiejś konkretnej wady. Serio i wiem co mówię.
Powodzenia :wink: :piwo: i czekamy na info "w co żeś wdepnął"
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998