Jakie radio do Toledo II

Jakie radio do Toledo II

01 Kwi 2014, 17:45

Witam. Poszukuje jakiegoś fajnego radia do Toledo II do fabrycznych głosników. Cena radia to max 250 zł. Jakie marki polecacie?
maluch1234d
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 05 2013
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: fiat
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Jakie radio do Toledo II

02 Kwi 2014, 06:22

kup jakie chcesz. ważne żeby miało mp3 i usb.
Waqa
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 21 06 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Bora i Golf 4
Silnik: AJM, AKQ
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2000

08 Kwi 2014, 08:13

Kenwood, ja kupiłem KMM-100 dokładnie wersję GY, czyli z zielonym podświetleniem, zastanawiałem się też nad KMM-157, czyli modelem z zeszłego roku, który ma 24 bitowy przetwornik (KMM-100 ma 16 bitowy), ale po przeanalizowaniu for audiofilskich stwierdziłem, że i tak nie będzie słychać różnicy.
Podobno dobra jakość dźwięku, brak napędu CD co moim zdaniem jest zaletą, USB, AUX, obsługa FLAC, wyższe i droższe modele po prostu mają dorzucone inne bajery jak BT obsługa iShita czy czytnik kart pamięci więc moim zdaniem nie warto przepłacać.
deka87
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź

14 Kwi 2014, 11:56

A jakiś tani wzmacniacz? Te standardowe głośniki uradziłyby jakiś wzmacniacz?
maluch1234d
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 13 05 2013
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: fiat
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1997

14 Kwi 2014, 12:05

Nie interesowałem się wzmacniaczami więc nie pomogę, ale moim zdaniem do standardowych głośników nie ma sensu kupowania wzmacniacza, bo nawet nie wykorzystasz potencjału radia, a co dopiero radia + wzmacniacza.

Co do radia, które poleciłem - jak narazie jedyny minus jak dla mnie to brak etui w zestawie i panel jest dosyć gruby (ok. 3,5 cm) przez co ciężko dobrać etui, ale da się znaleźć np. na Allegro.
Kolejna mała wada to to, że po przełączeniu na wyszukiwanie utworów z USB wyłącza się losowe odtwarzanie.
Co do dźwięku to jest dużo lepiej niż na fabrycznym radiu (Philips 79 RC 169/80), ale ograniczeniem są właśnie fabryczne głośniki.
Stacje radiowe wyszukuje bez problemu, USB czyta szybko i szybko przełącza pomiędzy utworami, FLAC odtwarza bez problemu.
deka87
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem Skoda Popular - samochodowa ikona ze sportowym sukcesem
    Dokładnie 80 lat temu rajdowy duet Zdeněk Pohl/Jaroslav Hausman ukończył ŠKODĄ Popular legendarny Rajd Monte Carlo na drugim miejscu w klasie o pojemności silnika poniżej 1500 cm3. Prekursor dzisiejszej ŠKODY ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006