Jakie radyjko kupić ?:)

Jakie radyjko kupić ?:)

29 Lis 2008, 10:29

Witam,

jakie radio mi polecacie ?
[link wygasł]
[link wygasł]

Ja myślę o JVC, bo tanio, dobra firma i wiele nie potrzebuję.

Chciałbym was jeszcze zapytać, czy nie będę miał kłopotów z montażem? I czy po zakupie mogę nie wymieniać głośników i okablowania ? Ponieważ narazie mam mało kasy więc taką operację przewiduję na przyszłość.
Ostatnio edytowany przez aesir 29 Lis 2008, 13:45, edytowano w sumie 3 razy
aesir
Nowicjusz

Miejscowość: Radomsko
Auto: Fiat Panda II
Silnik: 1.2 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Jakie radyjko kupić ?:)

29 Lis 2008, 11:45

To zalezy ile chcesz kasy wydac :) Okresl sie ;)
Szumek
Nowicjusz

29 Lis 2008, 13:49

300zł :P

Ale chyba wezmę to JVC :)
I właśnie w jego sprawie mam pytanie, jak go podłączyć ??

Ponieważ nie znam się na tym :| wiem tylko gdzie jest zasilanie i to wszystko. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i wyjaśnił mi jak to podłączyć ? Bo po starym radyjku to masa kabli została, wychodząca z 2-3 kostek.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

aesir
Nowicjusz

29 Lis 2008, 17:55

Łączysz tylko ze sobą kostkę wychodzącą z radia z kostką która jest przy samochodzie.
Kostkę od radia dostaniesz pewnie razem z radiem.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

01 Gru 2008, 19:01

jeśli chodzi o radę, to z tych dwóch wybrałbym JVC, bo miałem doczynienia z Pioneer'em i chwalę głośniki oraz wzmacniacze, radioodtwarzacz cd który miałem to szybko przestał czytać płyty, tuner też był słaby. Ze wszystkich marek które miałem (Panasonic, Pioneer, Kenwood) najlepszy jest kenwood - mają świetne tunery, i nigdy nie miałem z tą marką problemów a mam dwa radia tego producenta. Myśle że w kwocie 300 zł spokojnie znajdziesz kenwooda. Oba radia wymienione przez Ciebie mają słabe wyświetlacze (LCD) i nie wyglądają dobrze w ciemności, kenwood ma wyświetlacz ze świecącymi znakami (fluorescencyjny), a nie tylko podświetlane tło i jest widoczny nawet w słońcu
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

03 Gru 2008, 16:34

Dzisiaj przyszło mi radio sony. Zamówiłem jednak jego. Super radyjko :)

Jednak mam problem z podłączeniem ... Mianowicie jak mam kluczyki w stacyjce to radio gra. Po wyjęciu kluczyków radio gaśnie i przestaje grać, oczywiście nie da się włączyć.

Wiem, że nie ma zasilania tego pomocniczego czy jakoś tam, ale nie mam pojęcia jak to podłączyć.

W starej kostce iso wygląda to tak:

Zaznaczyłem o które wejście mi chodzi.

A w nowej kostce mam tak:

Właśnie to wejście w nowej kostce iso mam o jeden wyżej. Czy to jest zasilanie to ?
Jeśli to jest to to byłbym wdzięczny gdy byście mi powiedzieli jak to zmienić, bo próbowałem to wyciągnąć ale nie dało się. A wole nie zepsuć.
aesir
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

• Re: Jakie radyjko kupić ?:)

03 Gru 2008, 22:30

nie za bardzo zrozumiałem, chcesz żeby radio grało bez kluczyka??? bo jeśli tak, to daj sobie spokój. Nie będziesz jeździł przez np tydzień i nie odpalisz auta, bo radio cały czas bierze prąd nawet jak jest wyłączone, dlatego ma zasilanie tylko wtedy gdy jest kluczyk w stacyjce. Jest jeszcze przewód ciągle pod napięciem +12V i on podtrzymuję pamięć radia.
    karlone
    Zaawansowany

04 Gru 2008, 15:39

No właśnie o to mi chodzi. Jakoś w każdym innym aucie jest normalnie. Więc powiedz mi jak to podłączyć ?? Bo nie będę za każdym razem ustawiał godziny itp. To wkurzające jest.

Bo teraz miałem taką sytuację:
    byłem w aucie i sprawdzałem różne opcje:
    czerwony - czerwony = żółty - żółty
    czerwony - żółty = żółty - czerwony
    czerwony i żółty do żółtego.
    Takie opcje mogę tylko zrobić.
    Jednak przez przypadek gdy dotkły się wszystkie kabelki radio się uruchomiło i było ok. Więc podłączyłem wszystkie razem. Trudno było bo wejścia nie pasowały, ale jakoś podłączyłem. Radyjko fajnie działało, wrzuciłem go do szufladki. Chcę włączyć - radio nie działa. Na żadnych innych ustawieniach kolorów też nie działa nawet tak jak było: "czerwony - czerwony = żółty - żółty" tylko tak jak teraz jest "wszystko razem" i odpala nadal z kluczyka.

I co teraz ?
    aesir
    Nowicjusz

04 Gru 2008, 16:13

nie wiem na ile znasz się na elektryce ale na:
    - czerwonym napięcie powinno pojawiać się po przekręceniu kluczyka, łatwo sprawdzić próbnikiem lub miernikiem
    - żółtym powinno być napięcie cały czas, nawet jak kluczyka nie ma w stacyjce, ten kabelek podtrzymuje pamięć.
    Wszystkie kolory powinny się ze sobą zgadzać przy połączeniu (łączymy żółty z żółtym itd). Jeśli gdzieś nie ma napięcia, to najpierw sprawdź bezpieczniki. Ważną sprawą jest też "masa", może być coś luźne i raz łączy a raz nie. Jak nie masz osobnego podłączenia masy, to masa jest dostarczana z wtyku anteny.
    karlone
    Zaawansowany

04 Gru 2008, 16:48

No na elektryce nie znam się :( Mógłbyś jaśniej ? Co mam zrobić ?
    Na żółtym do żółtego i czerwony do czerwonego radio działało na kluczyk. Teraz jak pisałem wyżej nie działa.
    Działa opcja 2 czerwone i 2 żółte razem. Tylko na kluczyk.
    A z masą jak to ? Co zrobić ?
    aesir
    Nowicjusz

04 Gru 2008, 17:00

jeśli w jednym punkcie złączone są wszystkie cztery przewody, a radio gra tylko po przekręceniu kluczyka, dodatkowo kasuje się pamięć po wyjęciu kluczyka, to znaczy, że brakuje napięcia na żółtym (odpowiada za podtrzymanie pamięci). Sprawdź bezpieczniki, powinno być napisane w instrukcji auta, który odpowiada za radio i podtrzymanie pamięci. Trudno tu tłumaczyć podstawowe prawa elektrotechniki i jak je wykorzystywać, bo takie informacje znajdziesz w sieci bez problemu. Jeśli to twój pierwszy raz z elektrycznością, to trudno będzie to wszystko zrozumieć. Myślę, że sprawny elektromechanik zrobi ci to radio za 30 zł w mniej niż godzinę.
    karlone
    Zaawansowany

04 Gru 2008, 18:14

No właśnie z elektroniką to nie mam pojęcia co i jak. No wypadałoby ale u mnie w mieście takich ze świecą szukać :| no nic. Jak coś wskóram to napiszę.

Pozdrawiam
    aesir
    Nowicjusz

07 Gru 2008, 12:09

Jak obiecałem to piszę :P
    Byłem u gościa i zrobił mi to za 30zł. Musiał coś tam w kabelkach poprzemieniać, zmienić bezpiecznik, ustawił wszystko i pięknie gra :P

Pozdrawiam
    aesir
    Nowicjusz

07 Gru 2008, 12:28

karlone napisał(a):nie za bardzo zrozumiałem, chcesz żeby radio grało bez kluczyka??? bo jeśli tak, to daj sobie spokój. Nie będziesz jeździł przez np tydzień i nie odpalisz auta, bo radio cały czas bierze prąd nawet jak jest wyłączone, dlatego ma zasilanie tylko wtedy gdy jest kluczyk w stacyjce. Jest jeszcze przewód ciągle pod napięciem +12V i on podtrzymuję pamięć radia.

Kolego co ty za bajki opowiadasz??? We wszystkich autach i nie tylko mam podłączone na stałe i jakoś akumulator nidy mi się nie rozładował

Kolego i straciłeś 30zł po to tylko że elektryk rozciął zółty kabel wychodzący od radia i połączył go z czerwonym i tyle radio ma wówaczas stały prąd i gra bez kluczyka.... i za pewne żadnego bezpiecznika nie wymienił skoro radio grało wcześniej chyba że sam go upalił...
    Luke16
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
    Prawo jazdy od: 12 03 2008
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Megane I phII/Panda
    Silnik: 1.6/1.2
    Rok produkcji: 2001

07 Gru 2008, 17:41

Luke16 napisał(a):
    karlone napisał(a):nie za bardzo zrozumiałem, chcesz żeby radio grało bez kluczyka??? bo jeśli tak, to daj sobie spokój. Nie będziesz jeździł przez np tydzień i nie odpalisz auta, bo radio cały czas bierze prąd nawet jak jest wyłączone, dlatego ma zasilanie tylko wtedy gdy jest kluczyk w stacyjce. Jest jeszcze przewód ciągle pod napięciem +12V i on podtrzymuję pamięć radia.

Kolego co ty za bajki opowiadasz??? We wszystkich autach i nie tylko mam podłączone na stałe i jakoś akumulator nidy mi się nie rozładował

Kolego i straciłeś 30zł po to tylko że elektryk rozciął zółty kabel wychodzący od radia i połączył go z czerwonym i tyle radio ma wówaczas stały prąd i gra bez kluczyka.... i za pewne żadnego bezpiecznika nie wymienił skoro radio grało wcześniej chyba że sam go upalił...

aesir nie słuchaj tego forumowicza, bardzo dobrze zrobiłeś że pojechałeś do fachowca i zapłaciłeś te 30 zł. Masz spokój że nic ci nie wysmaży się, a może nawet uchroniłeś auto od pożaru.
    Do ciebie kolego Luke16: weź miernik i zobacz sobie ile prądu ci wypływa kiedy nie masz kluczyka. Poza tym jak masz takie bzdury wypisywac to lepiej się nie wymądrzaj. Zasilanie radia jest na dwóch oddzielnych obwodach i niezależnych bezpiecznikach, skoro się przepalił, to trzeba sprawdzić dlaczego, bo to było zagrożenie pożarem.Gdybys poczytał o objawach które miał aesir to skojarzył byś który bezpiecznik jest przepalony, widać jednak że nie masz pojęcia o instalacjach w samochodach. Udało ci się uruchomić kilka radioodbiorników i myślisz że już mozesz wszystkim doradzać. Uważam, że nie ma co poprawiać inżynierów, skoro ktoś zaprojektował to tak właśnie, to należy podłączyć zgodnie z zaleceniami producenta, inaczej całą odpowiedzialność bierzesz na siebie.
    karlone
    Zaawansowany

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006