Jakie światła do jazdy dziennej?

Jakie światła do jazdy dziennej?

20 Lis 2016, 20:50

Witam,

Jakie wybrać światła do jazdy dziennej?
Myślałem nad:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 43475.html

Jakieś inne propozycje?
jzs
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Jakie światła do jazdy dziennej?

23 Lis 2016, 11:54

Nie miałem do czynienia z tym producentem świateł dziennych. Diody mogą być znanego producenta, ale wszystko zależy od ich wykonania. Nawet najlepsza dioda nie będzie świecić, jak do wnętrza lampy dostanie się brud i wilgoć - a z racji na miejsce montażu lampa na pewno będzie narażona na ciężkie warunki.

W lipcu tego roku zakładałem u siebie światła dzienne Philips Daylight 9. Montaż tych świateł zajął coś koło godziny. Wyposażone są w sterownik (podobny jak ten w ogłoszeniu podanym przez Ciebie), który możesz podłączyć na dwa sposoby.
Pierwszy sposób to podłączenie masy oraz 12V po przekręceniu kluczyka czy odpaleniu silnika. Drugi to podłączenie minusa i plusa pod akumulator. Sterownik automatycznie włączy światła, gdy silnik odpali i napięcie na akumulatorze wzrośnie do około 14V. Jeden minus jest taki, że po zgaszeniu silnika światła świecą się jeszcze przez około 1-2 minuty - do czasu, aż napięcie akumulatora spadnie poniżej progu, przy którym mają się zaświecać (taki FollowMe :D).
W komplecie były uchwyty antykradzieżowe - rzeczywiście jak je chciałem wyciągnąć, to uchwyty musiałem pogiąć, a potem prostować. Do tego dołączona szybkozłączka, żeby wpiąć się w 12V od świateł postojowych.
Cena świateł Philipsa wyższa, bo dałem za nie coś koło 230 zł. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony, wilgoć nie dostaje się do środka, odpukać - nic na razie się nie dzieje.
LuK444Sz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2011
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Volkswagen Polo 9N1
Silnik: 1.4 TDI 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe
    Na świecie coraz więcej mówi się o wodorowych ogniwach paliwowych. Jest też dostępnych już kilka modeli samochodów które są nimi zasilane. Wodór jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006