Jakie tablice wywozowe legalne do Norwegii????

20 Lip 2011, 22:37

Czesc. Kupilem auto w komisie w polsce. Auto przywiezione z niemiec. Tablice byly zolte wazne do 10.07.2011. Babka z komisu powiedziala ze jak kupie ubezpieczenie na miesiac to moge se smigac po polsce bez wiekszych problemow. Jednak czytam w necie ze policja moze sie przyczepic do niewaznych blach i nawet odholować auto na parking. Ale to nie problem bo autko narazie moze stac pod domem. Chodzi mi o to ze ja mieszkam w norwegii i chce jechac tym autem do domu i tam go zarejestrowac. I teraz mam dylemat jakie blachy kupic (zalatwic) zebym mogl legalnie jechac.
Myslalem zeby 5 dni przed wyjazdem do norwegii kupic zolte blachy niemieckie wraz z ubezpieczeniem i na nich jechac , albo czerwone. Prosze o porade............
nowson
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Lip 2011, 22:48

nowson napisał(a):Babka z komisu powiedziala ze jak kupie ubezpieczenie na miesiac to moge se smigac po polsce bez wiekszych problemow.

Pod warunkiem ze masz wazny przegląd tech.tego pojazdu....
nowson napisał(a):Myslalem zeby 5 dni przed wyjazdem do norwegii kupic zolte blachy niemieckie wraz z ubezpieczeniem i na nich jechac , albo czerwone

Samochód w Niemczech juz sprzedany i wyrejestrowany a Ty chcesz kupić u nich na nowo tablice zjazdowe,wywozowe .... :?: :?: Pierwszy raz o takim czymś słysze....
nowson napisał(a):I teraz mam dylemat jakie blachy kupic (zalatwic) zebym mogl legalnie jechac.

Myśle ze najlepiej bedzie jezeli udasz się u nas do WK i porozmawiasz z odpowiednią osobą.Moze wtedy dowiesz się czegos konkretnego na ten temat....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Lip 2011, 23:01

babka w komisie powiedziala ze maja znajomych w niemczech i ze bez problemu mi blachy zalatwi. Tylko teraz pytanie jakie zolte czy czerwone?
ps. mam wazny przeglad niemiecki - moze byc?
nowson
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Lip 2011, 21:47

nowson napisał(a):babka w komisie powiedziala ze maja znajomych w niemczech i ze bez problemu mi blachy zalatwi.

To nie widzę problemu.Bedziesz miał dokumenty na siebie i mozesz tak smigać do Krainy Fiordow..Tylko nie zapomnij wykupić u nich ubezpieczenia... :wink:
nowson napisał(a):ps. mam wazny przeglad niemiecki - moze byc?

Jezeli masz wzany przegląd tech.to wykupujesz OC i mozesz jezdzic po Polsce...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Lip 2011, 22:14

Jesteś pewny/a że mogę po polsce śmigać? Przecież data na tablicach jest stara i już są nie ważne ....
nowson
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Lip 2011, 00:22

nowson napisał(a):Jesteś pewny/a że mogę po polsce śmigać?

Kolego,soryyyyyyy...Oczywiscie ze na tych TR nie mozesz jeżdzic bo:
1/Samochód w Niemczech jest wyrejestrowany
2/Samochód w Polsce jest nie zarejestrowany
Czyli mówiąc krotko jestes w sytuacji patowej.Owszem samochód ma wazne OBT ale nigdzie nie figuruje w ewidencji a więc krotko:nie mozesz w takiej sytuacji na tych TR się poruszac... :?
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...