Jakiej mocy głośniki?

jakiej mocy głośniki?

18 Paź 2007, 09:26

witam.mam pytanie.posiadam wzmaka 4x150w jakiej mocy głośniki powinienem podłączyć do niego?lepsze są dwudrożne czy trzydrożne?
chicken19
Zaawansowany

Re: jakiej mocy głośniki?

20 Paź 2007, 14:12

Pod ten wzmacniacz chcesz podłączyć subwoofer czy zwykłe głośniki np. 16cm? Jakiej firmy jest to wzmacniacz? Najlepiej gdybyś podał dokładny model.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

22 Paź 2007, 11:28

wzmak MARQUANT MCA 475.
myśle na przód dać tzw syczki,gwizdki(nie wiem jak sie je dokładnie nazywa) a na tylną pólke dwa mocniejsze głośniki.lepsze bedą trzydrożne czy dwudrożne.mam na oku Pionierki 2 sztuki kazdy po 300W.nie bedą za mocne na ten wzmacniacz?subwoowera nie bede montować.
chicken19
Zaawansowany

27 Paź 2007, 15:37

Na przód właśnie proponuje te "gwizdki", czyli tweetery:) i jakieś 16 w drzwi. A na tył to ja w półkę nic bym nie wkładał, tylko też w drzwi. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to są to głośniki o rozmiarze 16cm, lub 13cm. Jeżeli tak, to one na pewno nie mają mocy rzeczywistej 300W. Będą miały pewnie coś koło 70-90 W. Ja jednak nie polecam głośników pioneera. Wszystko zależy oczywiście, od tego ile chcesz wydać na głośniki, ale ja proponuje kupić w podobnej cenie głośniki Sony lub Blaupunkt.
Wzmacniacz na pewno da radę, bo jak już mówiłem, głośniki nie mają tak naprawdę takiej mocy.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

29 Paź 2007, 10:59

tylko ze nie mam miejsca w drzwiach zeby zamontować głośniki.musiałbym pociąć tapicerke i w te otwory wstawic głośniki.z tyłu nie mam drzwi bo to trzydrzwiowy samochód.a co do tych pionierów to one są owalne.z wierzchu wyglądają niepozornie ale od dołu mają solidny magnes i jeszcze taką miedzianą cewke z grubszego drutu w ty miejscu co sie podłącza.najlepiej jak je podłącze pod mój wzmak i je przetestuje jak grają i napisze opinie
chicken19
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mój najnowszy nabytek kupiony za ok 120 tyś zł
      Nissan drift, lotnisko
      Volkswagen Passat B5 kombi
      Nocne wyścigi Olsztyn