Jakość sprzęgła

26 Paź 2009, 09:03

Znajomy wymienia sprzęgło,bo stare się "śliska".
No i tu pojawia się kłopot. W sklepach oferta jest różniasta... Od totalnej chińszczyzny do produktów np:Sachs-a... Czy warto inwestować w drogie sprzęgło,czy można "iść" w tańsze produkty..? Może warto zakupić sprzęgło po regeneracji..? A może kupić coś niechińskiego ale o średniej jakości.
Problem jest,bo w razie władowania się w szmelc,trzeba będzie znów wywalać skrzynie i wyhaczać półoś z przedniego napędu,a ta przyjemność kosztuje u nas min.300 zł...
Może ktoś podrzuci nazwę firmy...
Ja osobiście polecam Luk za rozsądną cenę i przy niezłej jakości...
Słyszał ktoś może o firmie Heart (niekoniecznie tak się to pisze) ???
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Paź 2009, 09:30

Ja gdybym miał wymieniać sprzęgło celowałbym jednak w Sachsa ostatecznie LUK-a,na pewno istnieją firmy ,które robią bardzo przyzwoite sprzęgła tańsze ale niestety trzeba upływu czasu by zweryfikować ich trwałość.Sachs i LUK to dystrybutorzy sprawdzeni,nie oferują części niskiej jakości!Jest jeszcze kwestia tego typu,iż niektórzy wymieniają sprzęgła na byle jakie i tanie gdyż akurat auto mają zamiar sprzedać,ta droga nie jest właściwa,przecież jest trochę roboty by wymienić sprzęgło(to nie filtr oleju),jeśli wybierze chińszczyznę to takie sprzęgło może nawalić nagle na drodze,układy renomowanych producentów dają oznaki zużycia już wcześniej a to jest zaleta bardzo cenna!Podam przykład trochę z innej beczki,u mnie w tym zabytkowym Mercedesie zaczęła siadać pompa sprzęgłowa,dawała oznaki już wcześniej,dużo wcześniej,do samego końca nie było żadnego wycieku z niej.Gdyby to była pompa Chińska na pewno siadła by nagle ,holowanie i duże koszty,naturalnie kupiłem pompę jednego z najlepszych i sprawdzonych producentów niemieckich, ATe i na pewno wiele,wiele lat by wytrzymała(teraz już nie jeżdżę tym samochodem)Co tanie to drogie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

30 Paź 2009, 10:24

Jak to jest,że po kupnie sprzęgła LUK,wewnątrz na tarczy jest wybity znak SACHS a na docisku VALEO..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Paź 2009, 11:03

Takie chwyty są dozwolone,ja ostatnio kupiłem poduszkę pod silnik RUVILLE a w środku była poduszka MEYLE ,nawet się zdziwiłem i ucieszyłem ,MEYLE to najwyższa półka.Zapłaciłem za nią ok.50 zł,poduszka FAGA kosztowała 120 zł a firma nie lepsza .Gdybym zamówił poduszkę MEYLE zapłaciłbym ok 150 zł.Dlaczego tak jest?!Zastanawiałem się nad tym.RUVILLE nie jest producentem tylko dystrybutorem,narzuca niewielkie marże ,LUK też będzie dystrybutorem,SACHS też jest dystrybutorem,sprzedaje np.Amorki produkowane przez BOGE.VALEO jest producentem części wysokiej jakości,nie ma się więc czym martwić.Być może ten cały komplet pochodzi od VALEO ,tylko sygnatury swe nabił SACHS.Jedno pewne SACHS i LUK jako dystrybutorzy szanujący się oferują w swej sieci części wysokiej jakości! :wink: Reasumując ,docisk też może pochodzić od Valeo,sprzęgła VALEO we francuskich samochodach są ze znaczkiem np.Renault(oryginał) to samo sprzęgło ze znaczkiem producenta czyli VALEO bywają połowę tańsze ,ze znaczkiem firmy droższe a to te same sprzęgła! :grin: Tylko jedno to oryginał a drugie niby zamiennik! :lol:

[ Dodano: Pią Paź 30, 2009 11:06 ]
Ach jeszcze jako ciekawostkę podam to czym ty Artur na pewno wiesz,Filtry naszego Sędziszowa np.jadą za granicę i wracają do nas z powrotem pod marką niby niemieckiego producenta! Te niby niemieckie są droższe a nasze tańsze a filtry są takie same! :shock:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

30 Paź 2009, 13:14

A o filtrach to nic nie wiedziałem.W sklepach przeważnie jest Filtron i Knecht... :smile:
Z resztą ...nie tylko filtrów to się tyczy,bo np: w Poznaniu są produkowane silniki agregatowe i jadą do Niemiec skąd są dystrybuowane jako produkty MAN-a...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

30 Paź 2009, 13:30

PhantomASA1 napisał(a):,Filtry naszego Sędziszowa np.jadą za granicę i wracają do nas z powrotem pod marką niby niemieckiego producenta! Te niby niemieckie są droższe a nasze tańsze a filtry są takie same! :shock:
transport kosztuje :mrgreen:
a na poważnie to co piszecie to normalna rzecz jedna firma produkuje części dla wielu marek a to co akurat jest wybite to inna sprawa, jak się kupuje sprzęgła to niestety jest delikatna loteria (pośród tych tańszych)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...
    BMW X4 M40d - dynamiczne proporcje i atletyczne kształty
    Nowe BMW X4 demonstruje swój indywidualny charakter poprzez istotnie zwiększoną dynamikę jazdy, oryginalny, sportowy wygląd zewnętrzny, jeszcze bardziej szlachetne wnętrze premium oraz nowoczesne systemy wspomagające ...

30 Paź 2009, 14:46

Dzisiaj byłem w motoryzacyjnym ,miałem w ręku pudełko LUK,jasno jest napisane ale po angielsku,że ten produkt jest dystrybuowany w sieci sprzedaży LUK-a! Na świecie jest mnóstwo producentów markowych części samochodowych,Niemcy to jednak sam szczyt.Sam producent aut to nie wszystko,ważne jest by wybrać odpowiedniego poddostawcę części,trwałość TOYOTY bierze się z niemieckiej technologii też w pewnym sensie(zawieszenia f-my MEYLE),nigdzie o tym nie przeczytałem ale widziałem zdjęcie prezesa TOYOTY wręczającego certyfikat jakości prezesowi niemieckiej F-my MEYLE ,wniosek nasuwa się sam,poczytałem o tej firmie trochę i rzeczywiście MEYLE to najwyższa jakość ,której możecie zakosztować pod znaczkiem np.SACHSA.Jeśli chodzi o filtry to przeglądałem test filtrów najbardziej znanych producentów,Filtron wypadł b.dobrze,KNECHT i MANN też,włoskie filtry firmy z FIAAM także są b .dobre ale jest jedna f-ma,która wykonuje filtry najsolidniej a jaka to firma?Napiszę gdy będzie coś o filtrach :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Maj 2014, 14:31

Witam,

Odgrzebię temat - przepraszam, ale jestem lamerem w tej kwestii :D

Znajomi namówił mnie na komplet sprzęgła firmy SACHS.

Wszystko fajnie, przyszło, a tu w środku LuK.

Zabuliłem za nie 100 PLN więcej, a tu taka draka.

Znalazłem jakieś publikacje, np.:

I nie ma tam żadnych informacji na ten temat.

Co zrobić?

Takie zjawisko jest teraz w normie?
Ostatnio edytowany przez ArteK, 11 Cze 2014, 11:40, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Link usunięty. Po co podajesz link do publikacji w których nie ma konkretnych informacji jak sam piszesz? Nie wprowadzajmy użytkowników w błąd.
bubula
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 04 1986
Auto: Citroen C5
Paliwo: Diesel

24 Maj 2014, 06:40

Bardzo dobre pytanie.Kiedyś na pewnym Forum napisałem,że Sachs nie jest producentem amortyzatorów,myślałem,że oponenci pospadają z krzeseł ze śmiechu.Wtedy wyrzuciłem Asa na stół,albo inaczej ,był Szach a potem Mat :D Nie wiedzieli o tym,że Sachs,czyli producent motocykli i podobnych pierdoł wziął pod swe skrzydła największego producenta europejskiego amorków w ówczesnych czasach,czyli f-mę BOGE :D To BOGE jest producentem amorków,a nie SACHS,wedle logicznego myślenia naturalnie.Nie wiem kto produkuje dla SACHS-a sprzęgła,jaką firmę z kolei wziął pod swe skrzydła,jedno pewne,są to zestawy wysokiej jakości,podobnie jest z LUK-iem,nie wiem czy LUK jest producentem ,czy pakowaczem tylko.Wiem jedno,VALEO produkuje układy,i są one bardzo dobre,Aisin podobnie,EXED też.Ja osobiście gdybym miał kupić zestaw,wybrałbym EXED,AISIN,VALEO,gdyż wiem,że ci producenci nie są pakowaczami,ale specjalizują się w układach sprzęgłowych.Kiedyś kupiłem poduszkę pod silnik w pudełku Ruville,a w środku była poduszka f-my Lemfórder,połowę tańsza,niż taka sama w pudełku Lemfordera :D Nim coś kupicie,starajcie się dowiedzieć kto jest rzeczywistym producentem danej części.SACHS jest wysoko notowanym układem sprzęgłowym,ale myślę,że można kupić podobną jakość,jeśli nie wyższą, u innego producenta specjalizującego się w tych układach.Poza tym TRW cokolwiek by nie produkował jest Świetne i korzystne cenowo.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Maj 2014, 09:32

Chociaż ciężko mi sobie wyobrazić, że kupuję spodnie Levis a tam uszyte przez Wranglera, to trzeba chyba pogodzić się już z tym, że jest to specyficzny rynek i jednak uważać na to wszystko o czym piszesz...Będę czujny, dzięki za sugestie ;)
bubula
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 04 1986
Auto: Citroen C5
Paliwo: Diesel

23 Sie 2018, 15:01

Pakowanie produktów innych producentów przez innych, nawet jeżeli są liderami branży nie jest zjawiskiem nowym, ani dziwnym. Żaden producent samodzielnie nie jest w stanie wyprodukować sprzęgieł dla wszystkich dostępnych na rynku samochodów, dlatego często firmy "wspierają się", podkupując od siebie nawzajem zestawy. Nie zmienia to jednak faktu, że kupując sprzęgło renomowanej marki, jak LuK, Sachs, Exedy, Valeo, czy Aisin, kupujemy produkt bardzo dobrej jakości, bez różnicy jakie znaczki będą na częściach.
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74

23 Sie 2018, 15:27

Sprzegla24 napisał(a):kupując sprzęgło renomowanej marki, jak LuK, Sachs, Exedy, Valeo, czy Aisin, kupujemy produkt bardzo dobrej jakości, bez różnicy jakie znaczki będą na częściach
Nie koniecznie bo kupując np. Sachs liczę że taką część dostanę a jak bym chciał innej firmy to bym sobie zamówił dlatego moim zdaniem jeżeli w opakowaniu dostaję część z inny nadrukiem jest to oszukiwanie klienta.
Inaczej jak po zamówieniu otrzymam informację że w opakowaniu Sachs dostanę części z innym logo wtedy decyduję czy to mi odpowiada.

Można by to porównać do kupna samochodu chcesz Skodę a dostajesz Seata, to też można wytłumaczyć że w sumie dostajesz to samo tylko w innym opakowaniu :wink:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Sie 2018, 09:06

Po części można się zgodzić, jednak nie jest to pomysł sklepów ani to nie sklepy przepakowują części, producenci w swojej oficjalnej dystrybucji oferują często części innych producentów w swoich pudełkach. Nie warto winić sklepu. :yes: My staramy się takie sytuacje wychwytywać i informować klientów wcześniej, że sprzęgło danego producenta można kupić taniej. Jest dużo samochodów, gdzie fizycznym producentem sprzęgieł jest wyłącznie jedna firma, ale prawie wszystkie mają zestaw w swojej ofercie.
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74