Jazda na LPG, a kontrolka check engine i redukcja biegów na LPG

Jazda na LPG, a kontrolka check engine i redukcja biegów na LPG

18 Maj 2016, 17:19

Witam. Piszę tutaj na forum dlatego, że coś z moją instalacją gazową jest nie tak. Pierwsza sprawa to ta kontrolka check engine. Podczas jazdy, po ok. 6-7 km przełączam z benzyny na gaz. Silnik chwilę szarpie, ale jak go trochę przygazuję to przestaje, ale po chwili włącza się kontrolka check engine(żółty/ pomarańczowy silnik). Wraz z tym następuje pikanie i miganie tejże kontrolki. Dodam tylko, że tak się dzieje tylko z rana(6-9 rano) i gdy pierwszy raz w dniu jeżdżę autem(Citroen Xsara II, 1.4i 75 KM, rok:2002). I tu zadaję do was pytania: co jest przyczyną takiego zachowania auta? Jak kosztowna jest naprawa?

Drugim moim pytaniem jest: Dlaczego podczas jazdy na gazie, gdy redukuję bieg(np. przed skrzyżowaniem) lub skręcam autem(na np. inną ulicę) często mi gaśnie auto, a gdy puszczę sprzęgło, to auto odpala bez problemu(tak jak mają to pojazdy z funkcją start-stop, tyle, że ja takiej funkcji nie mam, a na benzynie takiego problemu nigdy nie zaobserwowałem).

Co do rodzaju i firmy mojej instalacji LPG to jestem zielony :shock: , tzn. nie wiem co to za instalacja i jakiej firmy. Dodam, że kupiłem auto na początku roku, a z gazem miałem do czynienia dopiero od połowy marca, a przyczyną tego było to, że nie dałem go do naprawy bo się gaz ulatniał, a co się później okazało to przyczyną ulatniania gazu były dwie dziury średnicy palca w filtrze gazu.

Bardzo proszę wszystkich forumowiczów przeglądających mój temat o pomoc. Proszę też o wyrozumiałość, bo to mój pierwszy założony temat.
szosownik
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 29 07 1979
Przebieg/rok: 43tys. km
Auto: Citroen Xsara
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Jazda na LPG, a kontrolka check engine i redukcja biegów na LPG

18 Maj 2016, 20:02

Przeczytałem i polecam Ci wizytę u gazownika.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi

Re: Jazda na LPG, a kontrolka check engine i redukcja biegów na LPG

18 Maj 2016, 22:01

Musisz wiedzieć, co to za instalacja. Nie masz karty gwarancyjnej do auta? Jak rejestrowałeś w urzędzie komunikacji nie miałeś takiego dokumentu jak wyciąg ze świadectwa homologacji czy homologacja montażu? to jest potrzebne.
ja swój gazowałem w jednym z warsztatów eksperckich, taka sieć polska. może znajdź sobie kogoś bliżej siebie i podjedź, bo tak to wróżenie z fusów.
Forumowicz
Aktywny

Prawo jazdy od: 01 01 1980
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Vectra
Silnik: 2,2 16V 155KM direct
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili