Jazda nie przerejestrowanym autem?

Jazda nie przerejestrowanym autem?

31 Gru 2008, 19:29

Witam
Mam kolegę który kupił niedawno samochód i nie ma zamiaru go przerejestrowywać na siebie.Chce jeździć na dowód który otrzymał od poprzedniego właściciela,OC będzie opłacac u tego samego ubezpieczyciela w którym jest obenie samochód ale że ważność polisy kończy się w kwietniu następnego roku więc jeszcze się nie zgłaszał do agenta.I moje pytanie brzmi czy takie jeżdżenie bez przerejestrowywania jest legalne?I czy może na tym ubezpieczeniu oc jeździć do końca trwania tej umowy?
dzumin11
 

Re: Jazda nie przerejestrowanym autem?

05 Sty 2009, 23:48

Ogólnie jest to praktykowane.

Zawsze może trafić się Policjant, który ukarze mandatem za nie wykonanie obowiązku ustawy prawo o ruchu drogowym "30 dni na dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym od ich zaistnienia".

Można jeździć na tym OC. Na koniec okresu dostanie się dopłatę (jeżeli się miało mniejsze zniżki niż ten, którego polisę się posiada).

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1023
Rejestracja: 13 Lis 2008, 13:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
   Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
  Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti