Jeep Grand Cherokee 2008 - tylne lampy

31 Gru 2010, 01:18

Witam serdecznie,

Mam pytanie i prośbę o pomoc, a piszę w imieniu kolegi który kupił niedawno Jeep Grand Cherokee ze stanów i jest w trakcie zmiany lamp na europejskie. Problem jest z lampami tylnymi po podłączeniu europejskich świeci się STOP razem z kierunkami. Czy ktoś miał podobny problem, a może zmieniał lampy i wie jak to rozwiązać?

Gdzieś wyczytałem że do lamp amerykańskich idzie pięć kabli, a do europejskich sześć. Może są jakieś przejściówki na wtyczki?
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

31 Gru 2010, 13:13

A ilu komorowe były lampy amerykańskie - dwu czy trzy komorowe, czyli ile żarówek było a lampie amerykańskiej - 2 czy 3?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Sty 2011, 12:06

żarówek jest mniej bo kierunkowskaz jest realizowany na żarówce stopu,

ArteK, niech kolega podjedzie do warsztatu zajmującego się ameryańcami, jak by był z KRK to bym ci porządny namiar dał na gości od Jeepa, ale w Wawie nie znam
troszkę trzeba pogmerać w elektryce, nie da się tego zrobić w 5 mninut
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

02 Sty 2011, 08:26

MotoAlbercik napisał(a):A ilu komorowe były lampy amerykańskie - dwu czy trzy komorowe, czyli ile żarówek było a lampie amerykańskiej - 2 czy 3?

Lampy mają dwie żarówki, a nowe europejskie trzy.

pocieszny napisał(a):jak by był z KRK to bym ci porządny namiar dał na gości od Jeepa

Dzięki, namiar przydał by się na Warszawę lub okolice. Do KRK daleko :)
Będziemy kombinować może uda się złapać w okolicy jakiś namiar do kogoś kto doradzi, pomoże w podłączeniu :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

02 Sty 2011, 22:27

Popytałem kolegów elektryków, którzy zajmują się takimi sprawami ( jak chcesz to przyjedz na Śląsk z tym autkiem :wink: ) i nie jest to taka prosta sprawa dla kogoś, kto się tym nie zajmuje. A wszystko zależy od tego, jaka jest instalacja elektryczna w tym aucie. Czasami wystarczy wymienić sterownik świateł pod maską z USA na EU i poprowadzić dodatkowy kabelek do przeciwmgielnego. Stop można wziąść ze środkowej lampy, ale też nie zawsze - zależy jaki jest układ stopu - jak na tranzystorach to nie bardzo - trzeba wówczas założyć przekaźnik, bo tranzystor nie wytrzyma dodatkowych dwóch żarówek. Czasami wystarczy też odłączyć przewody od kierunków z body komputera idące na tył i w to miejsce wpiąć rezystor i podłączyć tylne kierunki z przednich - rezystor eliminuje również błąd migających stopów. Samego komputera też nie zawsze się da przeprogramować nawet w ASO w Polsce i trzeba kombinować inaczej.
Czyli ogólnie można namieszać w instalacji tak, że zaświeci się cały kokpit i wyskoczy całe mnóstwo błędów.
W Wawie zajmują się taki przeróbkami na Cokołowej 4 ( najlepiej podjechać i się dogadać ) oraz na Konstancinie na Warszawskiej 95 i gdzieś na Bemowie, ale kolega nie pamięta dokładnego adresu. Przerabiają zarówno przednie jak i tylne światła.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Sty 2011, 00:17

Bardzo dziękuje za informację, sprawdzę te adresy :)
Jak uda mi się coś ustalić i zrobić przeróbkę to dam znać.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oznaczenia tablic rejestracyjnych według województw
    Sprawdź, jak rozpoznać auto po numerze rejestracyjnym z danego wybranego województwa. Poniżej przedstawiamy aktualne tablice rejestracyjne używane na terenie naszego kraju które przypisane są do danego województwa. ...
    Nowy Duster 2018: w 100% zmieniony design nadwozia
    Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie ...

07 Lut 2011, 00:19

Dowiedziałem się że lampy udało się podłączyć i działają już prawidłowo.
Pomogła wymiana dwóch przekaźników oraz trzeba było doprowadzić jeszcze jeden kabelek do tylnych lamp.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

26 Cze 2013, 19:20

ArteK napisał(a):Dowiedziałem się że lampy udało się podłączyć i działają już prawidłowo.

Pomogła wymiana dwóch przekaźników oraz trzeba było doprowadzić jeszcze jeden kabelek do tylnych lamp.


Witam. Mam podobny problem z lampami. Z tym że są już wymienione, ale elektryka trochę "wariuje" i zdaje się że akumulator się nie doładowuje. Podejrzewam że doprowadzono tylko kabelek, a przekaźników nie wzięto pod uwagę :( . Można wiedzieć gdzie w Warszawie wykonałeś takie (poprawne) podłączenie ?
Enzo
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 3,7
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007