Jesienny Rajd Teraz Kobiety

Jesienny Rajd Teraz Kobiety

13 Paź 2011, 22:55

  Jesienna edycja Rajdu Polski Kobiet: 14-16 października
  Dynamiczna walka z kobiet z nowotworem
  Sukces czerwcowego Rajdu i jego realny wpływ na podwyższenie świadmości Kobiet stał się motywem do następnych działań Fundacji
  265-konne, SEAT-y Leon Cupra R i 170-konne SEAT-y Altea 4 Freetrack na imprezie Fundacji Teraz Kobiet

Rajd Teraz Kobiety - jazda po zdrowie! Jesienna edycja!
W dniach 14-16 października br. odbędzie się pierwsza edycja jesiennego Rajdu Teraz Kobiety. Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z chorobami nowotworowymi. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

Image Image Image Image

14 października ok. godziny 14:00 na placu przy CH AUCHAN ul. Hetmańska 16 w Białymstoku odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej edycji jesiennej Rajdu Teraz Kobiety. Otwarcia dokona Jarek Kazberuk (który wraz z Martyną Wojciechowska jest oficjalną twarzą Rajdu) oraz Piotr Bagniuk - Komandor Rajdu. Do Rajdu zgłoszonych jest (na dzień 07. października) 16 załóg kobiecych. Wśród aktualnie zgłoszonych 32 pań jest między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Katarzyna Ostrowska, Natasza Caban, Maria Czachor, Jolanta Borowiec, Magda Modra. Czekamy na potwierdzenie udziału Pani Agaty Młynarskiej i Doroty Zawadzkiej- supernianii.

Nowa formuła Rajdu Teraz Kobiety
Jesienna edycja Rajdu będzie wyjątkowo atrakcyjna ze względu na trasy szosowe pierwszego dnia (14.10) oraz off-roadowe drugiego dnia (15.10). Łączna długość trasy Rajdu to ponad 150 km, 10 prób sprawnościowych, poprzedzonych PKC + 180 km trasy dojazdowej z Warszawy do Białegostoku. Kobiece załogi przejeżdżając przez miejscowości na trasie Rajdu będą promować badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białystok, Supraśl, Ogrodniczki, Kopna Góra, Kruszyniany, Bobrowa Dolina, Gmina Zabłudów).

SEAT-y Leon Cupra R i Altea 4 Freetrack
Zawody pierwszego dnia będą odbywać się sportowymi samochodami, 265-konnymi SEAT-ami Leon Cupra R podstawionymi przez Iberia Motor Company S.A., Importera SEAT-a na Polskę. Drugiego dnia Rajdu terenowego załogi przejadą odpowiednio przygotowanymi do Rajdu off-road autami, w tym także SEAT-ami Altea 4 Freetrack, z napędem na cztery koła.
Do rywalizacji przystąpią zarówno załogi indywidualne, z własnymi samochodami terenowymi, jak i załogi korzystające z samochodów od sponsorów. Całą trasę Rajdu wspierać będzie sześć samochodów z Podlaskiego Klubu 4X4 - służąc pomocą i radą uczestniczkom Rajdu. Sportową część Rajdu zorganizował i poprowadzi Automobilklub Podlaski.

Image Image Image Image

Podczas Rajdu Teraz Kobiety będą realizowane badania profilaktyczne:

  W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania Rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne, cytologiczne, USG, porady psychologów, m.in.: Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
  W Białymstoku w trakcie Rajdu prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne oraz akcja poboru krwi. Dodatkowo w Supraślu, w którym odbędzie się uroczyste otwarcie Rajdu off-road udostępniony będzie dla Kobiet , przez cały czas trwania Rajdu, mammobus. Mieszkanki Supraśla i okolicznych miejscowości będą mogły przeprowadzić badania mammograficzne.


Mamy nadzieję, iż jesienna edycja Rajdu będzie kolejnym sukcesem w kształtowaniu świadomości profilaktycznej Kobiet i przyczyni się do ratowania zdrowia i życia Kobiet w Polsce. Świadoma profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym u Kobiet.

POLECAMY Rajd Polski Kobiet
POLECAMY SEAT IBL Concept Car

źródło: seat.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4298
Zdjęcia: 10186
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Pasek rozrządu - jego rola w silniku, żywotność i wymiana... Pasek rozrządu - jego rola w silniku, żywotność i wymiana...
  Pasek i jego rola w silniku Zlekceważenie terminu wymiany paska rozrządu może zakończyć się remontem kapitalnym silnika. Uwaga! Wymiana samego paska to zbyt mało. Zazwyczaj wymieniamy także napinacz, rolki prowadzące a czasem ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti