Jet Clean Tronic - opinie

Jet Clean Tronic - opinie

03 Cze 2016, 12:09

Czy ktoś korzystał z tego urządzenia do czyszczenia układów wtryskowych i silnika z nagaru?

"Jet Clean Tronic jest urządzeniem do czyszczenia wszystkich układów wtryskowych silników Diesla, a także silników benzynowych. Osady, które gromadzą się na elementach układów wtryskowych, a także w komorze spalania są częstą przyczyną nierównomiernej pracy silnika, podwyższonego spalania oraz emisji większej ilości szkodliwych substancji w spalinach. Kolejnym objawem zanieczyszczonego układu wtryskowego jest również często duże zadymienie zwłaszcza przy gwałtownym obciążeniu silnika"

Jak widać chemiczne czyszczenie silnika oferowane jest w szerokim zakresie (poniżej - dotyczy silników ZI). Zastanawiam się tylko jakie możemy osiągnąć efekty stosując taki zabieg w silniku.

1. Rozpuszczanie osadów we wtryskiwaczach i "szynie" wtryskowej – jest to automatyczny cykl czyszczący, który trwa 8 minut.
2. Czyszczenie całego układu wtryskowego, a także komory spalania, zaworu dolotowego – cykl ten trwa od 20 do 40 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia elementów układu wtryskowego, silnik pracuje na specjalnych środkach czyszczących.
3. Zasysanie zanieczyszczeń z siateczki wtryskiwacza – cykl automatyczny trwa 90 sekund na każde 4 wtryskiwacze
4. Czyszczenie kolektora dolotowego – cykl ten trwa od 15 do 35 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia kolektora dolotowego, silnik w czasie trwania tego procesu pracuje na benzynie i dodatkowo przewodem podciśnieniowym do kolektora dolotowego podawany jest środek czyszczący.

Jakie jest wasze zdanie na temat takich środków i tego konkretnego przykładu?


Ostatnio podbity przez ArteK, 03 Cze 2016, 12:09
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4379
Zdjęcia: 10187
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Warsaw Extremizer Motor Cup / relacja Warsaw Extremizer Motor Cup / relacja
  10 Rocznica Imprez SSS – I RUNDA już za nami! Od 10 lat Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego organizuje imprezy motoryzacyjne. Zaczęło się od propagowania ¼ mili w Polsce. Obecnie SSS to nie tylko ćwiartka, a ...
  Mercedes-Benz S Coupe Mercedes-Benz S Coupe
  Jeszcze kilka lat temu klasa S w wersji coupe nazywana była modelem CL. Mercedes zmienia jednak nomenklaturę i jednocześnie stara się odświeżyć gamę. O stylizacji niemieckiego sportowca można mówić raczej pozytywnie. ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Toyota Auris
   Nissan GTR R-35
   Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2010
   Moje certyfikaty związane z aplikacją folii samochodowej