Kamera samochodowa z wykrywaczem fotoradarów?

11 Kwi 2014, 13:21

Witam. Zainteresowała mnie ostatnio bardzo kamera samochodowa TrueCam i w specyfikacjach na stronie internetowej znalazłem taką informację "Wykrywacz radaru (opcjonalnie)". Zaciekawiony opcją zacząłem trochę drążyć i otrzymałem informację, że w Polsce właśnie trwają prace nad opracowaniem bazy fotoradarów - podobno prace mają być ukończone wiosną tego roku i wtedy dopiero ta opcja będzie dostępna. Nie wiem, czy chce mi się czekać - "wiosna" to pojęcie względne : - ) Czy słyszeliście może o innych rejestratorach posiadających tę funkcję? Co w ogóle myślicie o tej funkcji?
Mar1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Fiat Linea Dynamic

11 Kwi 2014, 15:38

O rejestratorach, prawdę mówiąc to nie słyszałem..
Poczytaj o systemie Yanosik..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

12 Kwi 2014, 19:54

Mar1986 napisał(a): Zaciekawiony opcją zacząłem trochę drążyć i otrzymałem informację, że w Polsce właśnie trwają prace nad opracowaniem bazy fotoradarów - podobno prace mają być ukończone wiosną tego roku i wtedy dopiero ta opcja będzie dostępna.

Tutaj masz bazę fotoradarów w Polsce. Nie wiem, czy jest aktualna, bo ostatnio dużo się pozmieniało w tej kwestii. Ale generalnie każda nawigacja ma bazę fotoradarów i wystarczy w ustawieniach włączyć ostrzeganie o fotoradarze ( a nawet o kontroli drogowej ) i wszystko jasne. Taka baza jest od dośc długiego czasu i nie jest to żadna nowoczesnosć.
Kolega wspomniał o Yanosik-u - bardzo dobra rzecz, tyle tylko, że działa tylko wtedy, jak kierowcy z tym systemem współpracują. A żeby z tym współpracować, to trzeba mieć cąły czas włączony internet w urządzeniu, bo na tej podstawie ten system działa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Kwi 2014, 09:19

A najlepszym rozwiazaniem, najmniej kosztownym jest jazda w/g zasad... :yes: :ok:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

15 Kwi 2014, 09:31

Dzięki za info i za link. Też sądziłem, że jakaś baza przecież na pewno istnieje, ale tu chyba chodzi o opracowanie bazy dla tego konkretnego rejestratora (?). Nie wiem, nie znam się :) Yanosik wygląda ok, ale zależy mi na wideorejestratorze, nie tylko na samej nawigacji - dlatego tak się zainteresowałem tą TrueCam. Spodobało mi się połączenie tych opcji, ale pomyślałem, że może ktoś poleci inny sprzęt, który już teraz posiada tę opcję. Jak nie to trudno, poczekam do wiosny :]
Mar1986
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Fiat Linea Dynamic

18 Maj 2014, 17:42

Cb radio i nie tylko dowiesz się gdzie fotoradar, gdzie suszą ale też czy jest korek, jak go objechać itd. itp. Uniwersalność cb radia nie ma równych co nie znaczy, że kamerka to zły pomysł ale w połączeniu z cb radiem...

Zapraszam na You - między innymi o kamerkach...

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Światła do jazdy dziennej - Bydgoszcz
jahho
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Suzuki SX4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...
    Toyota Yaris Hybrid-R concept
    Rok po rynkowej premierze Toyoty Yaris Hybrid, na targach we Frankfurcie 2013 zadebiutował 420-konny Yaris Hybrid-R concept z napędem 4x4. Był to kolejny po wyścigówce Toyota TS030 Hybrid samochód, który ...

18 Maj 2014, 21:18

Jeżeli chodzi o same fotoradary, to sprawa jest prosta - przed każdym musi być i jest znak drogowy informujący o tym fotoradarze. Więc żadna mapa nie jest potrzebna, a już tym bardziej ostrzeganie, że się zbliżasz do fotoradaru. Jedziesz, widzisz znak, zwalniasz do dopuszczalnej prędkości i już.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lip 2014, 11:10

Ja sporadycznie jeżdzę w trasę ale korzystam zawsze z yanosika i to sie swietnie sprawdza, jeśli tamta bazabedzie aktualizowana jak yanosik to sie moze udać, ale jeśli odgórnie przez producenta to raczej czarno to widzę...
Marcus124
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam