Kamerka samochodowa

20 Gru 2013, 03:03

Doczytać się tych tablic można, ale przeczytać ich nie sposób, wybacz. Dla porównania:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Zapraszam do zapoznania się z całą ofertą rejestratorów naszej firmy .
W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz
Online Ekspert Media-Tech
Ostatnio edytowany przez silvo44, 20 Gru 2013, 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reg. 4/4/e
lukaszewicz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: mazda

20 Gru 2013, 11:48

lukaszewicz napisał(a):Dla porównania

Nie wiem o co chodzi w tym filmie, ale jakość jest tragiczna nawet w HD - w ruchu tablic nie widac, na stopklatce ledwo-ledwo.. Tych z naprzeciwka wcale, nawet po zatrzymaniu obrazu..

P.S. Jeszcze raz wkleisz reklamę to się pożegnamy..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Gru 2013, 21:21

Co do wideorejestratorów. Stają się coraz bardziej popularne. Kiedyś filmiki na YT były albo prawdziwych fascynatów, albo z Rosji. Teraz coraz więcej nagrań z Polski.

Sam zastanawiam się nad czymś takim. Kupić kamerkę, która będzie nagrywać w FullHD to już nie problem. Do tego może nagrywać na karty SD. Podstawowy problem to zasilanie i plączące się kable, oraz... temperatura. Nie pamiętamy o tym, ale aby taka kamera miała rację bytu, to powinna być bezobsługowa. Czyli, żebym nie musiał jej włączać za każdym razem. Tymczasem zimą jest w Polsce zimno. Temperatura potrafi spadać do -30 stopni. Ale chyba większym problemem jest lato. Nagrzany samochód w środku ma dobrze z 60 stopni.
Kiedyś woziłem w schowku discmana. Niestety pod wpływem wysokich temperatur padł wyświetlacz.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Gru 2013, 00:04

Ojjj ale nie wydaje mi się wielkim problemem zabierani kamerki ze sobą. Poza tym discmany jednak był pewnie innej generacji niż dzisiejsze kamerki :]
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003

27 Gru 2013, 15:39

Sensei napisał(a):nie wydaje mi się wielkim problemem zabierani kamerki ze sobą

Nie jest problemem.. żadnym..
Dishman napisał(a):Podstawowy problem to zasilanie i plączące się kable

No co Ty ?? Organizery są, rączki mamy - kabelki mozna pochować.. A jaki widzisz problem z zasilaniem ??
Dishman napisał(a):powinna być bezobsługowa

I taka jest - sama startuje, zapisuje sekwencje filmowe, niektore wręcz koduje aby nie zostały nadpisane, jeśli są ważne..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

28 Gru 2013, 12:08

Tak, domyślam się, że przecież nie są to zwykłe kamerki ale typowe kamerki stricte do samochodu. Nie będą działać jak czarna skrzynka w samochodzie ale zapisywać i rejestrować sekwencje tak.
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 01 01 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota
    Do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję ...
    Nagroda Auto Świat Moto Awards 2019 - Audi e-tron
    W drugiej edycji plebiscytu Moto Awards, zorganizowanego przez redakcję tygodnika "Auto Świat", Audi e-tron – w pełni elektryczny SUV spod znaku czterech pierścieni – zajął pierwsze miejsce w kategorii "Wyznaczają ...

28 Gru 2013, 12:12

Sensei napisał(a):Nie będą działać jak czarna skrzynka w samochodzie ale zapisywać i rejestrować sekwencje tak.

Eeee, ładujesz mnie pod c... ??? :sly:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

28 Gru 2013, 18:08

Sensei napisał(a):Ojjj ale nie wydaje mi się wielkim problemem zabierani kamerki ze sobą.

A ja widzę. Na początku to może i byłby bajer, ale na stałe powinno być rozwiązanie na zasadzie "montuję i zapominam". Jak zechce sobie zgrać, to albo wyjmuję kamerkę, albo wyjmuję samą kartę SD i tyle.

silvo44 napisał(a):No co Ty ?? Organizery są, rączki mamy - kabelki mozna pochować.. A jaki widzisz problem z zasilaniem ??

Raczej ciężko schować kabel jak kamera wisi na szybie... .
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Gru 2013, 10:19

Dishman napisał(a):na stałe powinno być rozwiązanie na zasadzie "montuję i zapominam"

Dokładnie tak jest - nie musisz wlec kamery za każdym razem do chaty..
Trzeba wziąć pod uwagę mozliwości takiej kamerki - może przecież nagrywać zdarzenia pod nieobecność szofera.. Włączasz nagrywanie w momencie wyczucia przez nią ruchu i ... masz sprawcę kolizji na SD.. :yes: :yes:
Dobrym pomysłem jest też zamontowanie drugiej, do tyłu - tam czasem więcej ciekawych rzeczy się dzieje niż z przodu auta..
Dishman napisał(a):ciężko schować kabel jak kamera wisi na szybie... .

no co Ty ??
Kabel poprowadzisz pod plastikami aż do lusterka.. Tylko 10-15 cm bedzie "luzem" ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

29 Gru 2013, 11:04

silvo44 napisał(a):Dokładnie tak jest - nie musisz wlec kamery za każdym razem do chaty..

A co z temperaturą? Nie szkodzą jej mrozy i upały?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Gru 2013, 11:12

Wielkie mrozy i upały nie są dla nich sprzymierzeńcem..
Na takie rzeczy trzeba sobie wziąć "margines"..
Wierz mi - zdjęcie takiej kamerki nie jest wielkim problemem.. Nie trzeba sobie tego do glowy brać..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

15 Sty 2014, 14:14

Generalnie w przypadku kolizji nieoceniona sprawa. Ma się wszystko nagrane i ucina to zabawę w sądzie o odszkodowanie.
Romek1985
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 01 03 1985
Auto: Ford Fiesta

15 Sty 2014, 16:30

Romek1985 napisał(a):w przypadku kolizji nieoceniona sprawa

A mina winnego, próbującego się wybielić - bezcenna.. :yes: :lol: :ok:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

03 Mar 2014, 15:38

Witam. Żeby nie śmiecić podepnę się z pytaniem. Czy w zostawionym aucie na noc na parkingu kamera w nim umieszczona ma możliwość nagrywania bez zapłonu, żeby rano przyjść i potem sobie obejrzeć co się działo???
morowy
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: xxx
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1912

03 Mar 2014, 15:47

Tak, jest taka mozliwość.. ale kamery tanie mają slabe aku i na długo nie starczy..
Inna sprawa, że kamera zaczyna nagrywać w momencie wyczucia ruchu (G-sensor) czyli gdy coś dzieje się z autem.. To wszystko jest do znalezienia w opisach kamer i potem trzeba ustawić w menu..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011