Kamerka samochodowa

03 Mar 2014, 16:01

A gdyby zostawić kamerę podpiętą zasilaczem pod gniazdo to wówczas mogłaby nagrywać przez całą noc? I czy miałoby to wtedy jakiś znaczący wpływ na żywotność akumulatora?
morowy
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: xxx
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1912

03 Mar 2014, 16:29

Zapewne.. Jaki ma pobór prądu taka kamerka to nie wiem, może gdzieś w danych by to szło doczytać.. Jesli byś się decydował na takie "nocne filmowanie" to może dobrym rozwiazaniem byłby zakup jakiegoś małego żelowego aku, żeby rano nie byc zdziwionym..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

13 Mar 2014, 18:53

Witam.

Ja używam taką kamerkę:

Nagrywa w jakości HD. Nie jest najlepszy, ale i nie najgorszy, jestem z niego zadowolony :)

Jak chcesz, to zapraszam do subskrypcji mojego kanału na YT, na którym publikuję filmiki z jazdy :) Ich jakość jest troszkę pogorszona przez program do konwersji (tymczasowo lipnego używam).

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Pozdrawiam.
Charlie
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Mar 2014, 11:01

Charlie napisał(a):jakość jest troszkę pogorszona przez program do konwersji

Jesli kamera nagrywa w formacie .avi to nie potrzeba konwersji - avidemux i zostaw w ustawieniach "copy".. Jakość będzie lepsza - sprobuj i napisz czy moje obserwacje sa poprawne.. :yes:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

18 Mar 2014, 12:01

Dobrze, że coraz więcej samochodów posiada kamerki, może dzięki temu chamstwo będzie mniejsze.
Krietka
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 02 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW

18 Mar 2014, 16:31

Krietka napisał(a):może dzięki temu chamstwo będzie mniejsze.

Chamstwo jest takie samo - dopiero po pokazaniu, że w aucie mamy kamerkę można się przekonać , że szczena może opaść nawet na asfalt :yes: :lol: :lol: :yes:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...

20 Mar 2014, 15:37

Szczerze mówiąc do tej pory nie znalazłem się w sytuacji, w której uznałbym, że właśnie teraz przydałaby mi się kamerka. Widziałem poważne wykroczenia zasługujące na mandat 500 zł, ale nie dotyczyły mnie. Nie chciało mi się nic z tym robić.
scodziak
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 17 03 1997
Auto: Skoda Octavia II
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

21 Mar 2014, 22:45

morowy napisał(a):A gdyby zostawić kamerę podpiętą zasilaczem pod gniazdo to wówczas mogłaby nagrywać przez całą noc? I czy miałoby to wtedy jakiś znaczący wpływ na żywotność akumulatora?

Oczywiście że można i może się to odbyć bez zbyt wielkiej straty dla aku. Kamerki mają przecież swój akumulatorek. Oprócz tego ( nie wiem czy wszystkie, ale może prawie wszystkie ) mają czujnik ruchu - włącza on kamerkę jak coś zacznie się poruszać w zasięgu jej obiektywu. Jak ruch ustanie to się wyłacza chyba w ciągu pół minuty. Wszystko zależy od tego, gdzie auto stoi i jaki ruch koło tego auta jest w nocy. Ale myślę, że nawet na osiedlowych prakingach w nocy nie ma aż tak wielkiego ruchu, żeby kamerce nie wystarczyła własna bateria.
Właczanie kamerki na cała noc nie ma w sumie sensu, bo chyba wszystkie nagrywają w pętli. Chyba, że wsadzisz jakąś dużą kartę pamięci albo ustawisz obraz na słabszą jakość.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Kwi 2014, 21:51

Najlepsza kamerka jaką można aktualnie znaleźć w cenie ok 200 zł (na Ebay) to Mobius ActionCam, jakość video porównywalna z GoPro, jedyny mankament (mi to nie przeszkadza) to brak wyświetlacza, poza tym brak wad :)
Porównanie z Goclever Extreme Silver

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Test

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Światła do jazdy dziennej - Bydgoszcz
jahho
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Suzuki SX4

17 Maj 2014, 13:12

Mój znajomy ma właśnie tą kamerkę Mobius ActionCam - i powiem że całkiem dobrze się sprawuje, też mam w planach jej zakup.
audipower
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Auto: Audica

18 Maj 2014, 17:33

Witam ponownie. Znalazłem następną bardzo sensowną kamerkę Mini 0801, do kupienia na Ebay, jest nieco droższa ale ma GPS (jest też wersja bez GPS), poniżej test oraz porównanie z Mobiusem, jak widać obydwie dają bardzo ładny obraz, o wiele droższe kamerki, które są w naszych sklepach do pięt nie dorastają tym dwóm...

Test dzień

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Test noc

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Mobius vs. Mini 0801

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Światła do jazdy dziennej - Bydgoszcz
jahho
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Suzuki SX4

09 Cze 2014, 12:23

Ja również używam Mobiusa i jestem mega zadowolony. Za tą cenę jakość jest super. Ma oczywiście parę wad bo nie ma chociażby podglądu live.
Ciekawi mnie jednak taka kwestia, otóż niedawno słyszałem, że nagranie z takich samochodowych kamerek nie może posłużyć jako dowód w sądzie co mnie strasznie zaskoczyło i jest kompletnie niezrozumiałe. Druga sprawa to publikowanie na YT. Jeśli komuś się nie spodoba, że został nagrany i film jest opublikowany w internecie sprawa może iść do prokuratury i publikujący zbiednieje o parę stówek co też nie jest za fajne. Chyba że zna ktoś jakieś oprogramowanie które usuwa numery rejestracyjne z filmików tak jak to robią w Google.
Yarecki
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wrocław
Auto: Peugeot 5008
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

09 Cze 2014, 15:31

Yarecki napisał(a): jakieś oprogramowanie które usuwa numery rejestracyjne

Profesjonalne jest drogie, a w darmowym programie trzeba takie rzeczy robić "na piechotę" klatka po klatce..
ale nie wiem po co.. tablice to nie nazwisko i adres.. na drodze też odwracasz głowę zeby nie widzieć tablic ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

09 Cze 2014, 15:51

Można zamaskować tablice rejestracyjne np. Corel Video Studio ver 6 i 7 - funkcja "śledzenie ruchu" - tu filmik instruktażowy -

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Światła do jazdy dziennej - Bydgoszcz
jahho
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Suzuki SX4

09 Cze 2014, 17:49

Używał lub używał ktoś z Was Prestigio Roadrunner 511, Mio MiVue 358 lub GS1000? Zastanawiam się nad wyborem jednej z tych trzech kamerek. Trochę trudno się zdecydować.
Barcia
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Audi A4
Paliwo: Benzyna + LPG