Kamerka samochodowa

29 Lis 2012, 08:00

Dzień dobry.
Mikołajki co raz bliżej, dziewczyna poprosiła o kamerkę samochodową jakości HD.
Chciałbym się zorientować jaka firma aktualnie oferuje najlepszą kamerkę w stosunku cena/jakość?

Chciałbym, żeby mieściła się w niej karta 32gb + preferowałbym nagrywanie w rozdzielczości HD ... po prostu chciałbym widzieć co dzieje się dokładnie na drodze w odtwarzanych filmikach a nie domyślać :ok:

Dziękuję za pomoc!
tokz
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: Brak

30 Lis 2012, 08:01

Jeśli kamera, to zapewne min. Prestigio, jeśli rejestrator - omega lub MT. ceny są już poniżej 200 pln..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

30 Lis 2012, 14:55

Jest jeszcze firma bullet, oni wprawdzie robią bardziej kamerki dla rowerów, ale cenowo chyba nie najgorzej.
KrissB
Nowicjusz
 
Posty: 14
Auto: Octavia

27 Sty 2013, 19:24

Ktoś posiada kamerę nagrywającą to, co dzieje się przed autem w czasie jazdy? Może polecicie jakiś dobry, ale niedrogi model? Ten wspomniany bullet ktoś ma?
koleb
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 04 05 1999

02 Lut 2013, 12:25

Ja ostatnio kupiłem sobie kamerkę Lark FreeCam 1.0 ( coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł] ). Nie nagrywa wprawdzie w HD, ale do normalnego użytku, czyli rejestracji drogi podczas jazdy ( lub postoju ) jest dośc dobra. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony i nioe narzekam. Bardzo dobrą funkcją jest czujnik ruchu, czyli jak jadę, to kamerka pracuje, a jak się zatrzymam, to się wyłacza. To wyłączenie po zatrzymaniu można ustawiać do kilku minut. Można oczywiście też wyłączyć. Ma też podczarwień.
Tak więc jeżeli ma ona służyć tylko do rejestracji drogi podczas jazdy, żeby w razie stłuczki czy innego wydarzenia mieć dowód kto winny, to w zupełności taka kamerka wystarcza.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Lut 2013, 21:04

Tez się przymierzam do kamerki.Przydała się Wam kiedyś?
Bart87
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 19 03 1985
Auto: Kia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...
    Adaptacyjne reflektory LED
    Dzięki zastosowaniu diod LED, reflektory mogą być o wiele mniejsze i mieć praktycznie dowolny kształt. Ze względu na niski pobór mocy, niższe jest również zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań, ...

01 Mar 2013, 15:28

Mnie póki co, to przydaje się do rejestracji jazdy w terenie. Na drodze na szczęście jeszcze się nie przydała. I oby nie było takiej potrzeby :wink:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2013, 08:55

Przydaje się szczególnie podczas parkowania jeżeli mamy naprawdę mało miejsca,wiem coś o tym. Tak ogólnie do budżetu 200zł raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem kamerki,w sklepach internetowych będziesz miał zdecydowanie taniej.
ZmienOlej
Początkujący
 
Posty: 75
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: BMW M3

02 Gru 2013, 01:31

Ale kamerka za 200 złotych nie zarejestruje, niestety, tablic rejestracyjnych wyprzedzającego nas pojazdu. Zbyt słaba jakość obrazu. Dużo rozsądniej kupić sprzęt lepszej jakości. Przecież to wydatek jednorazowy, a może zwrócić się bardzo szybko ratując nas od mandatu.
lukaszewicz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: mazda

02 Gru 2013, 08:55

lukaszewicz napisał(a):Ale kamerka za 200 złotych nie zarejestruje, niestety, tablic rejestracyjnych wyprzedzającego nas pojazdu

A w jakim celu nam potrzebne numery samochodu, który nas wyprzedza?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Gru 2013, 15:27

MotoAlbercik napisał(a):numery samochodu, który nas wyprzedza?

Bo może wyprzedza Cię na PdP..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

03 Gru 2013, 23:16

lukaszewicz napisał(a):Ale kamerka za 200 złotych nie zarejestruje, niestety, tablic rejestracyjnych wyprzedzającego nas pojazdu. Zbyt słaba jakość obrazu.

Używałeś kiedyś taką kamerkę?
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

04 Gru 2013, 00:44

W takim na przykład, gdy jakiś samochód zajedzie nam drogę, a nasze gwałtowne hamowanie skończy się jakąś kolizją. Nie chcę już tutaj pisać o gorszych scenariuszach. Sądzę bowiem, że nie trzeba nikogo przekonywać, że zarejestrowanie obrazu bez czytelnych tablic rejestracyjnych bardzo utrudnia zidentyfikowanie pojazdu. Taki film staje się wówczas bezwartościowy.

Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz
Online Ekspert Media-Tech
lukaszewicz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: mazda

04 Gru 2013, 00:47

kant95 napisał(a):Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz
Online Ekspert Media-Tech


Używałem wszystkich kamer naszej produkcji. Na szczęście mi nie był potrzebny film, który te kamerki rejestrowały. Jednak mojemu znajomemu bardzo ułatwiła rozmowę z szefem, gdy próbował przekonać go, że urwanie koła o krawężnik było skutkiem chęci uniknięcia kolizji z innym pojazdem.

Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz
Online Ekspert Media-Tech
lukaszewicz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: mazda

04 Gru 2013, 11:27

lukaszewicz napisał(a):nie zarejestruje, niestety, tablic rejestracyjnych wyprzedzającego nas pojazdu

Zarejestruje i elegancko je widać.. Jakość filmu ustaw na HD..
Kamera jest za 200 pln..
I wykroczenie widać jak na dłoni.. Za 200 pln i 10 pkt.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011