Kamerka samochodowa w zastosowaniach niesamochodowych

02 Lut 2016, 09:06

Witam. Czy ktoś ma doświadczenia w używaniu samochodowych kamerek poza samochodem ? Konkretnie interesuje mnie możliwość wykorzystania takiej kamerki w pomieszczeniu. Wymagany jest dosyć szeroki kąt (ale nie żadne rybie oko) ze względu na niewielką odległość od filmowanego obiektu, i względnie dobra jakość przy niekoniecznie idealnych warunkach oświetleniowych.

Konkretnie chodzi mi o rejestrowanie efektów pracy przy małych projektach elektroniczno / mechanicznych. Nie spodziewam się niesamowitej jakości ale też nie satysfakcjonuje mnie jakoś typu "nagrywane kalkulatorem" ani tym bardziej "nagrywane lodówką".

Czemu akurat kamera samochodowa ? Bo są stosunkowo tanie i raczej dostępne, mają zwykle szeroki kąt (chociaż czasami chyba za szeroki).
etet100
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 04 1931
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1914

02 Lut 2016, 17:21

Spokojnie, dobry pomysł w/g mnie.. :yes:
Już za 2 stówki kupisz dobrej jakości kamerkę..
Jeszcze aku albo przejściówkę z 230 na zapalniczkę sam. I gotowe.. Na karcie 32 GB nagrasz 9 h materiału..
Może to cię zaintersuje - G1WH .. :ok:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Lut 2016, 19:13

Ja u siebie mam kamerę sportową Xblitz Extreme, na co dzień jest do samochodu, a od czasu do czasu na rower czy wakacje. Co prawda nie próbowałem nagrywać pomieszczeń, ale jak zastosujesz przejściówkę jak pisał silvo44 powinno dać radę, bo na baterii więcej jak 2 godziny nie pojedzie. Dodatkowo masz wifi i Jak ustawisz mniejsze parametry nagrywania i wyłączysz zapętlanie to parę godzin się zmieści,
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

18 Lut 2016, 10:49

kamerka sportowa z funkcją rejestratora samochodowego jak pisał Funriel jak najbardziej się sprawdzi. Sam rozważałem takie kupno. Mam już GoPro 3+ ale druga kamerka sportowa z taką funkcją też by się przydała od czasu do czasu.
jacus19
Początkujący
 
Posty: 133
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego warto zainwestować w tuning samochodu?
    Zainwestowanie w tuning samochodu może mieć wiele korzyści i może być ciekawym doświadczeniem dla miłośników motoryzacji. Poniżej przedstawiam kilka argumentów, dlaczego warto zainwestować w tuning samochodu: ...