Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

26 Sty 2015, 15:23

Witam Kamperowiczów w 2015
Chciałem trochę zamieszać i udowodnić niedowiarkom ,że kamper może być pojazdem dla wszystkich.
Ile razy słyszałem drugi pojazd w rodzinie i więcej czasu na płatnym parkingu niż w trasie kogo na to stać.
Jest nas już ponad 180 camping caristes!
Pozdrawiam :ok:
slawekwlazlo
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 12 1977
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Kamper Plasy HP 74
Silnik: 2,2 TDI 130 km
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 09:00

człowieku nawet nie wiesz jak marzy mi się kamper! takie podróże i całkowita niezależność. niestety muszę się z liczyć z kosztami, a póki co z nimi krucho...
Cynober
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla

Re: Kamper - inwestycja , podróż , przygoda , niezależność

19 Cze 2015, 12:39

Panowie, ale mówiąc szczerze - gdzie wy je trzymacie? Macie mega garaż czy coś wynajmujecie?
KasiaMikina
Początkujący

Prawo jazdy od: 19 03 1982
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1999

Re: Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

19 Wrz 2016, 09:17

Zawsze można postawić na camper wynajem. To same plusy.

Dlaczego camper? - Bo możesz zobaczyć więcej w czasie jednych wakacji. Nie musisz się ciągle przepakowywać i nie zależy Ci aż tak bardzo na ładnej pogodzie. Poza tym pozwala przeżyć nową przygodę. Jest w nim wygodnie, nie przemoknie nawet przy długotrwałych opadach i pozwala na spontaniczne zwiedzanie, bo nie musisz rezerwować wcześniej pola. Jakieś miejsce zawsze się znajdzie.

Gdzie jechać? - Gdziekolwiek. Przede wszystkim nie musisz wybierać jednego miejsca. Wystarczy, że określisz rejon, po którym chcesz podróżować. Każdy ma swoje zalety i dużo zależy chociażby od tego w jakim stylu wolisz odpoczywać. Czy marzysz o wylegiwaniu się na plaży, czy wolisz zwiedzać, a może jedno i drugie? Też nie ma problemu. Południe Europy świetnie się nada jeżeli chcesz się wygrzać i pozwiedzać zabytkowe i klimatyczne miasta. Skandynawia z kolei to kierunek dla ludzi pragnących kontaktu z przyrodą i podziwiania przepięknych widoków. Bez względu na to jaki kierunek wybierzesz z kamperem wakacje Ci się udadzą. Campery są na wynajem bądź też można je kupić.

Ja w te wakacje też wynająłem campera i bardzo dobrze to wspominam....
brajan
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 11 2002
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Toyota aygo
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

Re: Kamper - inwestycja, podróż, przygoda, niezależność

07 Gru 2016, 15:01

A może się ktoś wypowiedzieć na temat kosztów utrzymania takiego kampera?
kierato2
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 27 01 2009
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Alfa Romeo Stelvio - SUV-em klasy premium Alfa Romeo Stelvio - SUV-em klasy premium
    Pierwszy SUV w przeszło 100-letniej historii włoskiej marki. W Stelvio przestronność i wymiary samochodu sportowo-użytkowego idealnie harmonizują z cechami charakterystycznymi dla marki. Linia nadwozia odzwierciedla bezkompromisowe ...
    [C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0 [C] Mazda 3 I 2,0 / Lancer VIII 1,8 / Jetta A5 2,0 FSI / S40 II 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2007r. Wytypowane modele do zestawienia: - Mazda 3 I 2,0 - 150KM - Mitsubishi Lancer ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E34 seria 5, alufelgi OZ
      Zamek na skale - start
      Nysa i remont, warsztat
      Złota kierownica 2010