Kangoo z homologacją ciężarową

Kangoo z homologacją ciężarową

01 Lis 2011, 01:54

Witam,

chcę sobie kupić Renault Kangoo 1,3 Benzyna + LPG z homologacją ciężarową i moje pytanie czy po nowych przepisach można liczyć na pełne odliczenie VAT z Benzyna i LPG albo to Auto nie spełnia nowych warunków i nie można odliczac VAtu na Firme ?
dealim2
Obserwowany

Re: Kangoo z homologacją ciężarową

01 Lis 2011, 09:05

jak juz cos to kangoo jest 1,2 lub 1.4 niema silnika 1,3 w kangoo , jak kupujesz samochod na firme i w dowodzie wbite jest VAT1 to bez problemu mozesz sobie wszystko odliczac , nie wazne czy kupisz go na fakture czy na umowe , jak jest vat1 mozna odliczyc
bioly21
Zaawansowany

Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy od: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

01 Lis 2011, 09:39

to wlasnie moje pytanie czy kangoo umie dostac VAT1 bo wiem ze teras sa inne przepisy?
dealim2
Obserwowany

01 Lis 2011, 11:08

Taa, z Kangoo mozna normalnie VAT odliczac, znajomy ma na firme, tylko na 2 osoby musi byc zarejestrowane. No i wg nowych przepisow przestrzen ladunkowa musi byc oddzielona czyms tam twardym, czy jak to w przepisach jest ujete, jak blaszaka chcesz kupic z paka z tylu to nie musisz sie o to martwic zeby przy przegladzie sie o to nie przyczepili.

Tutaj masz czesc ustawy ktora cie dotyczy:
Zasadę pełnego odliczenia podatku VAT przy zakupie zastosować należy do:

- pojazdów samochodowych (osobowych i innych niż osobowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. włącznie) mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;

- pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których część do przewozu ładunków jest dłuższa od części do transportu osób (miejscem podziału jest trwała przegroda, ściana), długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;

Kangoo majace 2 rzedy foteli pkt 2 nie spelnia(raczej :P), jak fotele wymontujesz, bedziesz musial jakas przegrode dostawic zeby pkt 1 byl spelniony.

No i to od diagnosty zalezy, czy wyda orzeczenie ze mozesz odliczenie VAT wpisane miec w dowodzie, badz nie, czepiaja sie tych kratek, czy scian z tego co wiem.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

01 Lis 2011, 20:25

5 osobowe kangoo z kratka tez moze byc jako ciezarowka tyle ze musi byc vat1 wbity, na twoim miejscu szukal bym juz samochodu z tymze vat-em 1 wbitym w dowod bo zalatwiania z tym strasznie duzo i kazdy papier kosztuje a jak masz to wbite to przy przerejestrowaniu Ci wpisza bez problemu
bioly21
Zaawansowany

05 Gru 2011, 22:09

Witam

Mam pytanie podobne , chce kupic samochód (Zefira) z homologacją na ciężarowe (koszty). Sprzedający potwierdza, że jest tak auto zarejestrowane (jako ciężarowe i dwuosobowe) - moje pytanie czy mogę jeździć takim samochodem z siedzeniami z tyłu i pięcioma osobami (docelowo)?
sebadon
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1992
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...
    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

• Re: Kangoo z homologacją ciężarową

06 Gru 2011, 10:50

jak jest zarejestrowane na 2 osoby to mozesz nim jezdzic w 2 osoby z tylu kanapy byc nie moze i nie mozesz wiecej pasazerow przewozic jak cie zlapia w wiecej niz 2 osoby to mandacik 200zl od kazdej osoby nad stan + od kazdej osoby 5pkt karnych dla kierowcy :) przerabialem to niedawno hehe a jak zafire przemianujesz na 5 osobowy to nie bedzie juz ciezarowka

zafira jest ciezarowa jak ma kratke i vat1 wbity w dowod
    bioly21
    Zaawansowany

06 Gru 2011, 21:58

Witam

to czy jest jakakolwiek opcja aby kupic auto z homologacja na ciężarowe (koszty) a podróżować nim z rodziną 5 osobową?
    sebadon
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1992

06 Gru 2011, 21:59

przeciez mozna kupic kango 5 osobowe zarejestrowane na ciezarowke , jedynie musi miec w dowodzie wbite vat1 i 5 osobowe i juz
    bioly21
    Zaawansowany

• Warto przeczytać
    • Monster Truck, Bone Crusher, przejazdy grupowe, 3
      Kręcenie bączka motorem, najmłodszy kaskader motocylkowy w Polsce, Piotruś
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Autosacrum 2008