Karta pojazdu

Karta pojazdu

26 Mar 2008, 19:09

Witam. mam mały problem.
dnia 31.01.2008 kupiłem samochód z salonu. Poszedłem go zarejestrować i pani powiedziała że dnia 29.02.2008 mam się stawić po odbiór dowodu rejestracyjnego, a dała mi tymczasowy dowód rejestracyjny na miesiąc, zostawiając sobie moją kartę pojazdu. Tak się niechybnie stało że dnia 29.02.2008 żona miała wypadek, i nie zdążyliśmy odebrać stałego dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. Samochód poddany szkodzie całkowitej przez ubezpieczalnię. Policja zabrała dowód tymaczasowy do czasu naprawy auta i ponownego poddaniu go badaniu technicznemu.Ubezpieczalnia znalazła kupca na ten złom. Ma przyjechać po niego jutro. No i tu pojawia się problem. Pani ze Starostwa powiatowego z komunikacji mówi że nie wyda karty pojazdu ponieważ samochód nie został zarejestrowany "do końca". Czy to jest normalne?? Czy karta pojazdu i dowód rejestracyjny są od siebie tak bardzo zależne?? Chce sprzedać jutro samochód i nie wiem czy bez karty pojazdu gość go weźmie. Jeśli ktoś się orientuje jak to jest to proszę napisać. Jakieś regulacje prawne odnośnie karty pojazdu??
proszę o pomoc.
michugor
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 Mar 2008, 18:36

Re: Karta pojazdu

27 Mar 2008, 00:40

Do policji po potwierdzenie że oni mają dowód tymczasowy i do wydziału komunikacji. Urzędnik nie chce wydać stałego dowodu i jednocześnie karty pojazdu, bo nie dasz mu dowodu tymczasowego. Co też zbyt mądre nie jest, bo taki dowód po 30 dniach jest nieważny.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
  Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti