Katowice-mikołowska w remoncie

Katowice-mikołowska w remoncie

05 Lis 2009, 22:39

witam :) dla chcących jechać przez Katowice na Skoczów,Wisłę nie polecam jazdy przez Mikołowską od centrum Katowic i do centrum. Do początku grudnia ma być w remoncie kapitalnym i jest tylko po jednym pasie z każdej strony. Idzie to im szybko ale mimo wszystko trzeba swoje odstać i to sporo.
lello1
Początkujący
 
Posty: 146
Rejestracja: 22 Paź 2009, 10:20
Miejscowość: kraj

Re: Katowice-mikołowska w remoncie

06 Lis 2009, 08:58

A ja dodam,że remont ma trwać 60 dni,aczkolwiek wykonawca zapowiedział,że te 60 dni to jest już z zapasem na ewentualne niespodzianki typu np.pogoda.Jeżeli jednak pogoda dopisze i nie pojawią się inne trudności,to remont może być zakończony dużo wcześniej.
Co do objazdów - dla tych,co jadą od strony Sosnowca,Krakowa - jechać A4,skręcić koło gmachu policji na ul. Francuską(zjazd za mostem) i na światłach w lewo.Z ulicy Francuskiej na następnych światłach(koło starego WORDU) skręcić w prawo na ulicę Meteorologów i albo pierwsza,albo druga w prawo,żeby dostać się na ulicę Kościuszki - Mikołowska łączy się z Kościuszki już za remontowanym odcinkiem.
Dla tych,co jadą od strony Mikołowa,Wisły ten sam objazd,tylko odwrotnie - z Kościuszki(DK81) za wiaduktem nie skręcać w lewo na ulicę Brynowską(Brynowska przekształca się niedaleko w Mikołowską),tylko jechać cały czas ulicą Kościuszki i w zależnośco gdzie dalej chcemy jechać,to jechać albo cały czas prosto,albo skręcić w prawo na światłach i dostać się do ulicy Francuskiej,a później to już jak kto gdzie chce jechać - można wjechać na A4 w obu kierunkach,można jechać do centrum miasta.

Dodano: Pon Lis 09, 2009 23:39
W Polsce padł chyba rekord- ulica Mikołowska jest już całkiem gotowa!!!!!To,co drogowcy mieli zrobić w ciągu sześciu tygodni,zrobili w ciągu tygodnia!!!!!Pracowali 24 godziny na dobę,wykonując najgorsze prace(te,które najbardziej ograniczały ruch) w nocy.
Drogowcom pozostało tylko pomalować pasy na jezdni,ale jak powiedzieli,zrobią to dopiero jak będzie ładniejsza pogoda.W sumie mają rację,ponieważ malowanie pasów na mokry asfalt podczas padającego deszczu nie sensu.
Ciekawe tylko,jak długo ta droga wytrzyma....Oby jak najdłużej.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13687
Zdjęcia: 1110
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus LFA - nieznana historia legendy Lexus LFA - nieznana historia legendy
  Lexus LFA, wyprodukowany w limitowanej serii liczącej tylko 500 egzemplarzy supersamochód, zaledwie w kilka lat od wejścia na rynek zyskał status legendy. Niezwykła jest również historia powstania tego modelu. ...
  Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
  Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Sharan, wnętrze
   VW TOURAN CZARNY MAT
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Ford Focus II, Bestia
   Wyścigi na motorach na 1-8 mili