Kia Carnival 2.9 TDI , 2002r , problem kontrolką check

29 Sie 2007, 21:10

Witam wszystkich uczestników forum.

Posiadam Kia Carnival z 2002r 2.9 TDI silnik 16V DOHC.

Jechałem ostatnio dosyć dopakowany (7 osób+bagaże) na wycieczkę i po jakimś czasie na gorącym silniku zaczęła sie zapalać kontrolka "check" przy prędkości 80-100 km/h.
Zaobserwowałem ,że tylko wtedy gdy silnik ma większe obciążenie np. pod górę lub gdy wcisnę na chwilę czas gaz do dechy.
Jeżeli góra jest długa i nie odpuszczę gazu to kontrolka świeci się cały czas co po jakiejś minucie -dwóch skutkuje gaśnięciem silnika (brak reakcji na gaz podczas jazdy) na chwilkę po czym za moment odzyskuje moc aż do powtórzenia sytuacji.
Pierwsze o czym pomyślałem to filtr paliwa ale nic to nie dało.
Obawiam się ,że serwis też może nic nie zbadać gdyż przy wolnej jeździe i na postoju jest ok.Zaczynam odpinać po kolei czujniki mogące mieć coś wspólnego z pracą silnika i na razie nic.
Jak jadę sam bez bez większych szaleństw nie ma problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ???
Będę wdzięczny za każdą radę.


pozdrawiam
konradm1
Nowicjusz
 
Posty: 2

15 Wrz 2007, 21:15

A jak wygląda filtr powietrza i poziom cieczy chłodzącej podczas zaświecania sie tej kontrolki oraz jaka jest temperatura cieczy chłodzącej w tym momencie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Wrz 2007, 18:17

witam i dziękuje za zainteresowanie się moim problemem.


Filtr powietrza jest świeżo po wymianie gdyż nie dawno kupiłem ten samochód. Poziom płynu również jest ok.
A co do temperatury to zaobserwowałem ,że na zimnym silniku nie zapala się kontrolka nawet jak mu mocno przycisnę a jak już złapie temperaturę to sie zapala i to wydaje mi sie ,że coraz częściej.


pozdrawiam
konradm1
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczna Wielkanoc na drogach
    Święta wielkanocne to czas, gdy wiele osób podróżuje do swoich rodzin. Z powodu większego natężenia ruchu i niebezpiecznych zachowań innych kierowców nie wszyscy docierają do domu. W minionym roku w tym ...
    Toyota 222D – sekretna broń Toyoty w WRC
    W 1984 roku Toyota wygrała Rajd Safari Celicą Twincam Turbo. Po zachęcających wynikach fabrycznego zespołu w kilku ostatnich sezonach, Toyota zainwestowała ogromne nakłady czasu, pieniędzy i wysiłku, aby pokazać się z jak ...