Kia Cee'd FL - pożera paliwo

Kia Cee'd FL - pożera paliwo

06 Gru 2015, 22:08

Witam!

Jeżdżę takim oto autkiem:
Model: Kia Cee'd (wersja po faceliftingu)
Rok produkcji: 2009
Typ nadwozia: Hatchback
Skrzynia: Manualna 5-biegowa
Silnik: 1.4 DOHC (90KM)
Rodzaj paliwa: benzyna
Przebieg: 239 tyś

Auto jest w 100% bezwypadkowe, wszystko od nowości było robione na czas i nie było na aucie oszczędzane.

Moim problemem jest to, że samochód pali W TRASIE ok 9,3l/100 - jest to wynik z dzisiaj przy 4 osobach + bagażu na odcinku 240km.
Jechałem ze stałą prędkością 130km/h na 5-tym biegu.
3 razy wyprzedałem TIR'a przy prędkości około 150 km/h, później ponownie 130 km/h.
Tankuję wydaje się mi dobre paliwo praktycznie tylko na Orlenie.
Najniżej przy tej prędkości udało mi się zejść do 8.8l/100, ale to bez kompletnie żadnego wyprzedzania i trasa była puściutka, więc mogłem sobie spokojnie jechać.
Spalanie było odczytane z komputera, przy odczycie z liczenia na kalkulatorze, paragonach za paliwo i przebiegu z auta wychodziło już coś koło 10l/100km.

Taki wynik spalania jest dla mnie szokiem, myślałem, że 10.5l to palą R6 przy tej szybkości w trasie :o .
Panowie proszę, wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli za dużo wymagam od tego silnika..
Może on nadaje się tylko do jazdy po mieście, a po trasie powinienem jechać emeryckie 90km/h :P ?

Pozdrawiam!
max1986
Obserwowany

Auto: Kia Ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Kia Cee'd FL - pożera paliwo

01 Sty 2016, 19:22

Jakie masz obroty przy 130km/h na piątym biegu?

Ten silnik nie nadaje się na autostradę i tak załadowane auto. Wynik ok. 9 l/100km może być normalny dla tego silnika przy takim obciążeniu.

Patrzyłeś z ciekawości jakie będziesz miał spalania pokonując tą trasę przy średniej prędkości ok. 110km/h?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kia Cee'd FL - pożera paliwo

14 Sty 2016, 16:32

W grudniu było zimno jak ..., także ten wynik raczej jest normalny :ok: Poza tym na spalanie mogą mieć wpływ inne pryczyny jak np bardzo niskie cisnienie w oponach (na mrozie gaz zmniejsza swoją objętość i to co było dobre na cieple, bedzie mniejsze w zimnie), przypchany katalizator, użycie urządzeń elektrycznych, zastosowane oleje w skrzyni i silniku oraz wiele innych ...
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe? Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe?
    Polecam fajny poradnik dotyczący doboru i wymiany wycieraczek. Załączam również filmik Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wycieraczek, różniących się od siebie typem mocowań, długością piór, ...
    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili