Kia Ceed Kombi vs Toyota Auris Kombi

Kia Ceed Kombi vs Toyota Auris Kombi

04 Paź 2016, 09:41

hej,

Witam wszystkich na forum :) wspólnie z małżonką dotarliśmy do momentu wyboru samochodu kombi. Wybór jest dosyć okrojony, zastanawiamy się nad jednym z nowych samochodów wg poniższej rozpiski:
- Kia Ceed Kombi 1.6 GDI (wyposażenie M), skrzynia manualna
- Toyota Auris Touring Sports1.6 (wyposażenie Premium), skrzynia manualna

Obydwa auta z salonu, rocznik 2016. Biorę auto na leasing do swojej firmy - rata wychodzi podobnie, w toyocie ciut droższe ubezpieczenie. Różnica w cenie to ok 10 000 brutto (toyota droższa). Problem tylko taki, że:
- nie mam opinii na temat Kia (nikt ze znajomych nie posiada),
- mam opinię tylko dla toyoty (posiadałem taką samą jak ww tylko hybryda)

Czy uważacie, że Kia to niezłe auta? Czy raczej lepiej byłoby dopłacić do toyoty? dzięki z góry za każdą poradę.
pawciak
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 10 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Volvo S60

Re: Kia Ceed Kombi vs Toyota Auris Kombi

04 Paź 2016, 15:57

Wg mnie nie warto dopłacać do Toyoty, ponieważ nie jest tego warta. Cee'd to udany i dobry model, a jakby się sypały to policja nie zamawiałaby ciągle nowych
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 44
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Paź 2016, 21:15

W naszym kraju nie dokonuje się racjonalnych wyborów ...tylko polityczne :( Mnie ceed się bardziej podoba - jeśli auto na dożywocie w rodzinie to polecam - jeśli na kilka lat do Toyota ...nie traci wartości i sprzedaje się łatwiej.
MOST74
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: 1.3 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Paź 2016, 03:55

Wszystko zgadzam się z kolegami wyżej. Dodam tylko te plastiki w Aurisie. Za tą kasę po prostu nie wypada...
GorącyMarian
Początkujący

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: C5X7

05 Paź 2016, 09:51

Oba są ładne, ale moja przyjaciółka miała Auris i miałam okazję nią jeździć. Super przyspieszenie, w środku całkiem przyjemny, dużo miejsca, bezawaryjne. Teraz jeździ golfem też w kombi i czuć różnicę, niestety na niekorzyść. Toyota to toyota, chociaż ja jeżdżę Fordem Mondeo i nie zamieniłabym na inne :)
Jolka87
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 08 1987
Przebieg/rok: 44tys. km
Auto: Audi B7
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006