Kia rio 2004 1.3 - po wymianie świec szybko się nagrzewa

Kia rio 2004 1.3 - po wymianie świec szybko się nagrzewa

04 Lip 2013, 20:05

Witam,
dzisiaj wymieniłem świece i przewody zapłonowe. Zastanawia mnie fakt, że po wymianie silnik bardzo szybko osiąga optymalna temperaturę (nie przekracza jej - wskazówka zatrzymuje się jak dotąd na tym samym poziomie). Wystarcza 2km i dojazdu i już, nawet na postoju potrafi się szybko zagrzać i załącza się wentylator, do tej pory tego nie robił w takim tempie, samochód mam niedługo więc ciężko mi stwierdzić jak powinien się zachować. Zamontowane były świece NGK BPR5ES-11, a ja jako ze nie ufam NGK zamontowałem Denso W16TT, które są katalogowymi odpowiednikami orygianlnych (zalecanych przez książke serwisowa) NGK BPR5EY. Ksiązka zaleca również przerwę 0,8-0,9 . Te Denso W16TT mają właśnie fabryczną przerwę 0,8. Przewody marki Beru.
Czy ta wymiana faktycznie mogła mieć wpływ na nagrzewanie silnika i czy mam uważac to za negatywny skutek czy raczej pozytywny?
DewREW
Nowicjusz

Auto: Kia Rio
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Kia rio 2004 1.3 - po wymianie świec szybko się nagrzewa

10 Lip 2013, 15:49

Jedyna przyczyną takiej różnicy jest wobec tego fakt,że stare świece były dla twojego silnika nieodpowiednie. :) Teraz powinieneś się cieszyć,że silnik się szybciej dogrzewa. Docenisz to zimą ,zapewniam cię. Kupiłeś dosyć markowe świece i kable i powinny tobie jakiś czas bezwarunkowo dobrze służyć! :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawność kierowcy - co o niej decyduje? Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili