Kiedy fotoradar robi zdjęcie?

Kiedy fotoradar robi zdjęcie?

22 Mar 2008, 14:23

Witam.Wczoraj jechałem sobie ok. 50 km/h i w tym momwncie przejechałem obok fotoradaru stojącego.Zrobil mi zdjęcie bo był błysk.Gdy zobaczyłem flesz od razu spojrzałem na prędkościomierz i miałem poniżej 50.Czy fotoradar robi robi też zdjęcia wybiórczo zby np. sprawdzić czy ktoś miał zapięte pasy?
Apan
Nowicjusz

Re: Kiedy fotoradar robi zdjęcie?

22 Mar 2008, 17:43

Fotoradar jak sama nazwa wskazuje,robi zdjęcia tylko po przekroczeniu prędkości.Ale jeżeli ograniczenie było do 50 km/h,a ty jechałeś np. 55 km/h,to mało prawdopodobne,zeby zrobił on ci zdjęcie.Fotoradary są nastawiane zawsze na większą prędkość.Jak jest ograniczenie do 50,to nastawiane są na ponad 60.Chyba,że miejsce jest naprawdę zagrożone np. szkoła blisko ulicy i jest ograniczenie do 40 km/h.W takim miescu fotoradar jest nastawiony na 40 km/h.
Ale jeżeli przekroczyłeś prędkość i fotoradar zrobi ci zdjęcie,a ty lub pasażerowie w międzyczasie nie mieli zapiętych pasów lub rozmawiałeś przez telefon,to dostaniesz mandat za prędkości i za np. pasy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Mar 2008, 17:49

A w którym momencie fotoradar robi pomiar?Być może jakieś 50 metrów wcześniej jechałem 55 ale w momencie gdy jechałem obok fotoradaru to nie zwalniałem i nie próbowałem hamować.Było ciemno i błysk był na pewno.Czy możliwe, ze robili zdjęcia wybiórczo np. sprawdzenie zapięcia pasów itd.?
Czy to ze był błysk to świadczy o tym że dostanę mandat?
Apan
Nowicjusz

22 Mar 2008, 18:00

Fotoradary nie robią zdjęć wybiórczo.Robią zdjęcie tylko wtedy,jak przekroczy się prędkość,na którą jest nastawiony fotoradar.
To,że był błysk,nie oznacza od razu,że dostaniesz mandat.Policja bardzo często montuje same flesze w fotoradarach,które sa uruchamiane jak samochód przejeżdża z większą prędkością niż pozwalają na to przepisy.Tak poprostu na postrach.Ale to,czy w środku jest tylko flesz czy jest całość,tego nie da się rozpoznać.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Mar 2008, 18:21

MotoAlbercik napisał(a):Ale jeżeli ograniczenie było do 50 km/h,a ty jechałeś np. 55 km/h,to mało prawdopodobne,zeby zrobił on ci zdjęcie.Fotoradary są nastawiane zawsze na większą prędkość.Jak jest ograniczenie do 50,to nastawiane są na ponad 60.Chyba,że miejsce jest naprawdę zagrożone np. szkoła blisko ulicy i jest ograniczenie do 40 km/h.W takim miescu fotoradar jest nastawiony na 40 km/h.

Najprawdziwsza prawda. Sam słyszałem to od policjanta (znajomego)

CO do pustych puszek (fotoradarów). U mnie w Legnicy fotoradary (znaczy się te puszki) są bodajże 4. Z czego wewnątrz prawdziwy aparat jest tylko jeden. Policja zmienia jego miejsce położenia. Raz jest tu, a drugiego dnia może być w innym miejscu. Ale co do fleszy to są wszędzie.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

23 Mar 2008, 01:28

Jeżeli wierzyć Gazecie.pl to fotoradary przenośne robią pomiar z odległości 7-60 metrów.
http://auto.gazeta.pl/auto/1,71462,2725746.html
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Suzuki GSX-R, start
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Fiat Albea
      Opel GTC Concept 2013 16
      Car audio, video 2007