Kierunkowskaz zapala sie przy hamowaniu Seat Leon 2001.

02 Wrz 2013, 19:00

Witajcie,

Mam malutki problem z moim leonkiem. Przy hamowaniu (przy wciskaniu pedału hamulca) zapala mi sie lewy kierunkowskaz i pozostaje włączony tak długo jak tylko trzymam pedał hamulca. Nie miga tylko pali sie tak jak żarówka od hamulca. To samo w odwrotną strone. Kiedy zapalam lewy kierunkowskaz, żarówka od hamulca zaczyna migac. Czytałem na innych forach że moze to byc uziemienie ale nie wiem od czego sie zabrac. Jakies sugestie? Wymieniłem juz zarówke od hamulca, połączenia spryskałem sprężonym powietrzem co dalej?

Dzięki.
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Wrz 2013, 08:59

Albo problemik z masą w jednym z tych świateł, albo masz gdzieś zwarcie na lewej lampie hamulca lub kierunku.
Zacznij od rzeczy najprościejszej - poprowadz dodatkowy przewód z masą ( choćby nawet od amego akumulatora ) i wepnij go we wtyczkę w lampie lewej tylnej tam, gdzie jest oryginalny przewód z masą.
Możesz też wyjąć żarówkę od hamulca i sprawdzić, czy po wciśnięciu pedału nadal świecą ci się kierunki. Tak samo możesz zrobić z żarówką od kierunku - wyjmij ją i sprawdz, czy po wciśnięciu pedału hamulca kierunki ci się świecą. Będziesz wiedział, czy problem jest w samej lampie tylnej, czy gdzies w wiązce do niej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Wrz 2013, 20:01

To na pewno będą do przeczyszczenia styki masowe idące do tej lampy.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

07 Paź 2013, 13:58

Moim zdaniem to spory problem. Sam bym nie kombinował tylko udał sie do dobrego i sprawdzonego mechanika.
bachus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 05 1985
Auto: Ford Mondeo

07 Paź 2013, 22:07

bachus napisał(a):Moim zdaniem to spory problem. Sam bym nie kombinował tylko udał sie do dobrego i sprawdzonego mechanika.

Mylisz się. Jest to błahostka. Dobry i sprawdzony mechanik zrobiłby to samo co każdy. Przeczyścił styki. Ewentualnie wymienił przewód, styk lub kostkę.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

10 Paź 2013, 13:54

kamil638 napisał(a):Mylisz się. Jest to błahostka. Dobry i sprawdzony mechanik zrobiłby to samo co każdy. Przeczyścił styki. Ewentualnie wymienił przewód, styk lub kostkę.


Nie każdy jest takim specem w mechanice jak Ty :D :P
bachus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 05 1985
Auto: Ford Mondeo