Kierunkowskazy przy centralnym zamku

10 Mar 2008, 19:18

Witam wszystkich. Mam taki problem, zakupiłem centralny zamek, zamontowałem go i wszystko jest ok, ale chciał bym podłączyć przewody odpowiedzialne za miganie kierunkowskazów ale nie wiem gdzie to zrobić. Do kierunkowskazów idą 2 masy i każda do osobnego kierunku, przynajmniej tak w instrukcji pisze.Ale gdzie ja mam te masy podłączyć. Auto to opel vectra rok 92. Podłączyłem pod przerywacz na tablicy bezpieczników od tylu i spaliło bezpiecznik.Przy przerywaczu są 3 końcówki.Może ktoś wie jak to podłączyć?? Proszę o rade
misiek324
Nowicjusz
 
Posty: 12

11 Mar 2008, 11:25

To zależy,czy centralka ma wyprowadzenia na kierunkowskazy,żeby przy zamknięcu lub otwarciu mignęły.Jezeli nie ma tej funkcji,to bez alarmu będzie problem.No i wszystko zalezy od tego,czym sterowane są siłowniki zamka - plusem czy minusem.Jak plusem,to trzeba będzie kombinowac z diodami,a jak minusem to trzeba będzie kombinować z przekaźnikami.W jednym i drugim przypadku trzeba podpiąć się pod przewody,które prowadzą z przerywacza do kierunkowskazów.Jezeli ta centralka nie ma funkci kierunkowskazów,to najprościej będzie kupić alarm,ale trzeba zaznaczyć,żeby była możliwosć podłączenia do niego zamka centralnego.Ale tak czy inaczej musisz wiedzieć co jest potrzebne do sterowania tego zamka - plus czy minus.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Mar 2008, 13:06

Jest funkcja przy centrali i do kierunkowskazów idą dwa przewody i w instrukcji pisze że to są 2 plusy
misiek324
Nowicjusz
 
Posty: 12

11 Mar 2008, 20:58

Teraz mam jeszcze inaczej;) Podłączyłem to wyjście od centrali pod przerywacz i niby miga na desce że kierunkowskazy migają, ale same kierunki nie migają ;) czy może być taki problem że na przykład przerywacz szybciej przerywa jak centrala?? a może prąd z centrali jest za słaby??

EDIT: Była za słaba masa, podpiąłem do nadwozia i teraz jest ok. Kierunki migają tak jak należy :ok:
misiek324
Nowicjusz
 
Posty: 12