Klamra pasów Renault Megane II

Klamra pasów Renault Megane II

28 Lut 2016, 22:18

Mam uszkodzoną klamrę pasów od kierowny, trzeba wciskac kilka razy aby w końcu puściła.

Na allegro niestety żadnej nie znalazłem, wie ktoś gdzie moge tego szukać?

Jaki jest poziom trudności wymiany tego? Nigdy tego nie robiłem a dość dziwnie wygląda ta cała klamra.

Image
Brumm
TomTomek
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy od: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Klamra pasów Renault Megane II

29 Lut 2016, 12:15

Sądzę, że oszczędzisz sobie roboty kupując cały fotel - do tego auta jest dużo tanich cześci, bez problemu pewnie kupisz fotel w takim samym obiciu materiału, jakie masz. Prócz klamry jest tam tez pirotechniczny napinacz pasów i tego radzę ci nie ruszać. Jak już, to kup cały kompletny fotel.

PS: Nie próbowałeś zdjęć okładek tej klamry i sprawdzić dlaczego nie działa prawidłowo ?
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

Re: Klamra pasów Renault Megane II

29 Lut 2016, 15:05

Może ta klamra była czymś zalana i przez to są problemy. Kolega kiedyś wylał trochę Pepsi na ten zatrzask i później miał podobny problem. Przycisk zaczął ciężko chodzić i ciężko było wypiąć pas.

Wyczyścił preparatem do przepływomierzy psikając kilka razy nie za dużo i mówił, że od tamtej pory chodzi normalnie.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006