Klejenie lusterka wstecznego do szyby

Klejenie lusterka wstecznego do szyby

30 Mar 2015, 18:24

Witam nie wiem czy nie narobiłem dziadostwa ale przykleiłem lusterko wsteczne na "kropelce". Dopiero po 3 dniach przeczytalem ze to zły pomysł ponieważ szyba od tego lubi pękać... co wy o tym sadzicie jakie są wasze opinie? I jak to odkleić takowo przyklejone lusterko? Bo szarpałem z całej sily nawet nożem podwazalem i nic... trzymie lepiej niż spoina spawana... niektóży pisza ze im lusterko odlatywalo z kawalkiem szyby jak w nie uderzyli np głową...
slawekmolten
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 07 2011
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: BMW e46 Lift
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: Klejenie lusterka wstecznego do szyby

04 Kwi 2015, 16:20

Dokładnie szyba może pęknąć bo będą duże naprężenia taki klej nie jest elastyczny i inaczej pracuje niż szkło. Raz widziałem na warsztacie lusterko klejone poxipolem bodajże i przy próbie odklejenia faktycznie odlazło z kawałkiem szyby dobrze bo szyba była też wymieniana.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006