Klekotanie z silnika Honda Accord

26 Wrz 2011, 19:21

hej, witam wszystkim na forum,
mam problem z moim autkiem, honda accord 2000r, silnik 2.0 benzyna,
od pewnego czasu zauwazylem, a raczej uslyszalem dziwne odglosy dobiegajace z silnika, jest to tak jakby klekot,

zauwazylem pewne zaleznosci, a mianowicie:
1. klekot slychac dopiero jak przejade kilka km
2. silnik musi byc cieply
3. slychac go na 400 obrotach oraz na ok 1500, pomiedzy ustaje i powyzej 1500
4. najbardziej slychac go w kabinie, podnoszac maske ciezko to wylapac, ale jednak slychac troche,

link do dzwieku ktory udalo sie mi nagrac:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


tak od ok 9-10 sekundy nagrania kiedy puszczam gaz dokladnie mozna uslyszec ten klekot
hickey
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Honda

01 Paź 2011, 11:41

Te silniki znane są z tego,że trzeba dość często patrzeć na bagnet oleju(lubią go łykać),pierwsze to ---patrz na stan oleju, oraz w jakim stanie ten olej jest.Mam nadzieję,że nigdy nie dopuściłeś do tego ,że jeździłeś na zbyt niskim poziomie oleju :!: Jedź czym prędzej ustawić luz zaworowy,powinieneś to robić co ok.40 tyś km.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

01 Paź 2011, 14:54

ja jeszcze nie mam przejechanych 40 tys. :D
zmienialem rozrzad i po tym zaczelo chrobotac, prawdopodobnie za mocno napiety jest pasek balansujacy i rolki napinajace wydaja taki odglos,
a olej wymieniam regularnie 8)
hickey
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Honda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy G
    Luksusowy Mercedes Klasy G także ma wojskowe korzenie. Prace nad niemiecką terenówką rozpoczęto w 1972 roku. Początkowo samochód trafił między innymi do armii Niemiec, Szwajcarii, Argentyny oraz Iranu. Dostępna ...
    Racjonalizatorskie pomysły pracowników Audi
    Program racjonalizatorski Audi, prowadzony po raz kolejny w roku 2012, dał impuls do wprowadzenia licznych rozwiązań usprawniających pracę w fabrykach Audi. W ubiegłym roku, w obu niemieckich zakładach, Ingolstadt i Neckarsulm, ...