Kleszczów - Darłówko Zachodnie najlepsza trasa

Kleszczów - Darłówko Zachodnie najlepsza trasa

18 Lip 2016, 16:05

Witam, w nocy z czwartku na piątek (około 3 nad ranem) chcę jechać do Darłówka Zachodniego z Kleszczowa. Nie wiem jaką trasę najlepiej obrać.

Google zaproponowało takie:
1. https://goo.gl/maps/t21SqQ29dYK2
2. https://goo.gl/maps/GL7ydxjzKP22
3. https://goo.gl/maps/6fCfHiucWCu

Możecie mi coś zaproponować? I jeśli jechać odcinkami płatnymi to ile one mogą kosztować i jak się to odbywa? Bo nigdy nie jechałem płatnymi.

Będę jechał Xsarą Picasso w benzynie 1.8, z żoną i dzieckiem 6 lat, a drugie 6 miesięcy.

Bardzo dziękuję za pomoc.
rasgan
Nowicjusz

Miejscowość: Kleszczów

Re: Kleszczów - Darłówko Zachodnie najlepsza trasa

18 Lip 2016, 18:29

Witaj,
Jadąc z czwartku na piątek tak jak piszesz pojechałbym tędy https://goo.gl/maps/FVnFW5Wtf682
W zeszłym roku jechałem tą trasą oczywiście z Warszawy do Jarosławca. Bardzo dobra droga do samego Gdańska na wysokości którego skręcasz na Kartuzy -> Sierakowice -> Czarna Dąbrówka (tędy fajnie się jedzie i pusto) dojeżdżasz do trasy E28 i później już prosta droga jak na załączonej mapie :)

Co do opłat to na A1 masz bramki wjazdowe gdzie podjeżdżasz drukujesz bilet i jedziesz dalej, przy wyjeździe pokazujesz na bramkach bilet i płacisz chyba 30zł (Nowa Wieś - Rusocin) jak dobrze pamiętam.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

19 Lip 2016, 11:47

ArteK napisał(a):Witaj,
Jadąc z czwartku na piątek tak jak piszesz pojechałbym tędy https://goo.gl/maps/FVnFW5Wtf682
W zeszłym roku jechałem tą trasą oczywiście z Warszawy do Jarosławca. Bardzo dobra droga do samego Gdańska na wysokości którego skręcasz na Kartuzy -> Sierakowice -> Czarna Dąbrówka (tędy fajnie się jedzie i pusto)

W Kartuzach budowana jest obwodnica i w godzinach szczytu są spore korki, a dalej to głównie dziurawa droga, ale da się jechać :)
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36/E39, Audi A4 B8
Silnik: 328i/530d/2.0TFSi

19 Lip 2016, 14:33

pkc napisał(a):W Kartuzach budowana jest obwodnica i w godzinach szczytu są spore korki, a dalej to głównie dziurawa droga, ale da się jechać
W zeszłym roku jechałem i droga nie była dziurawa przynajmniej nie zakwalifikowałem jej do kiepskiej jakości, a przez Kartuzy przejechałem bez większego problemu. Jeżeli jest budowana aktualnie obwodnica to może faktycznie wybrać inną drogę z racji na problemy z przejazdem.
ArteK
Forum Samochodowe

19 Lip 2016, 23:02

Do Kartuz jest nowa droga, a dalej to różnie, ale tragedii nie ma. Można jechać, tylko nie pakować się do Kartuz w godzinach szczytu :)
pkc
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36/E39, Audi A4 B8
Silnik: 328i/530d/2.0TFSi

20 Lip 2016, 07:50

A przez Wejherowo? E28 cały czas? Taką drogą? https://goo.gl/maps/gFk1a9dAHy72
rasgan
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

• Re: Kleszczów - Darłówko Zachodnie najlepsza trasa

20 Lip 2016, 09:40

rasgan napisał(a):A przez Wejherowo? E28 cały czas?
    Droga jest dobra, ale dużo świateł jak zjedziesz już z obwodnicy trójmiasta i fotoradary. Ja właśnie wybrałem objazd przez Kartuzy żeby uniknąć przejazdu tym odcinkiem. Jak jechałem nim w nocy około 23 to przejechałem bez problemów, ale trzeba się pilnować na skrzyżowaniach bo kamery robiące zdjęcia za przejazd na czerwonym i kilka fotoradarów na małym odcinku.

Chcesz wyjechać od siebie około 3 nad ranem więc na ten odcinek trafisz pewnie w granicach 7-9 czyli w największe korki. Nie polecam.
    Ja obstaje przy trasie taką jak podałem jadąc przez Kartuzy będziesz raczej jechał rano w drugą stronę niż wszyscy/większość którzy będą w tym samym czasie jechali do Trójmiasta do pracy więc to też jest plus. Być może staniesz gdzieś na chwilę ale myślę, że szybciej przejedziesz, a z dzieciakami wiadomo lepiej żeby auto było cały czas w ruchu.
    ArteK
    Forum Samochodowe

20 Lip 2016, 16:37

Ja jeżdżę na trasie Warszawa -> Darłowo średnio co 1-2 miesiące i jadę tak jak pokazuje google,maps jako najszybszą trasę: Warszawa -> Stryków - A1 - > Kopytkowo -> Skórcz -> Kościerzyna -> Bytów -> Sławno -> Darłowo. Z tego czasu, który podaje Google dla tej trasy (5 godz 40 min) spokojnie potrafię urwać pół godziny, ale trzeba jechać te 140km/h na autostradzie. Plus jest taki, że płacisz mniej za autostradę i nie stoisz na bramkach zjeżdżając z autostrady. Drogi wojewódzkie są puste, nie ma praktycznie fotoradarów i ciężarówek. Minus jest taki, że miejscami jest kiepska nawierzchnia i jak nie masz nawigacji google w telefonie to jadąc pierwszy raz możesz się zgubić. Inna sprawa, że oszczędzasz ~50km i ze względu na niezbyt dobre drogi nie jedziesz szybko i zmniejszysz spalanie.
    Ossy
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002

21 Lip 2016, 08:29

Ostateczną decyzję wybierając trasę podejmie "rasgan" i mam nadzieję, że nam napisze już z urlopu lub po powrocie którędy jechał :D
    Ja od siebie życzę szerokości, bezpiecznej i spokojnej podróży.
    ArteK
    Forum Samochodowe

21 Lip 2016, 08:39

Z żoną zadecydowaliśmy, że pojedziemy do Torunia a1 a później odbijemy na Bydgoszcz. Trasa pierwsza z map google. DK jest chyba trochę lepsza od DW i nie trzeba męczyć się z wjazdem i zjazdem z autostrady. Chyba, że ktoś z Was zna tę drogę i wie, że jest fatalna. Wtedy jedziemy przez Kopytkowo.
    rasgan
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006