Kobiecy Samochód Roku 2011

Kobiecy Samochód Roku 2011

23 Mar 2012, 14:08

Image
W skład jury konkursów związanych z branżą motoryzacyjną i rozstrzyganiem o piękności, przydatności i wydajności samochodów wchodzą zwykle mężczyźni. Faktem jest natomiast, że coraz więcej kierowców to kobiety. Niektóre statystyki wskazują na nawet 40% udział płci pięknej w ruchu drogowym. Już po raz piąty w RPA zorganizowano plebiscyt o tytuł Kobiecego Samochodu Roku. Plebiscyt przeprowadzany był drogą internetową i sms-ową i wskazał na preferencje kobiet. Modelami najlepszymi w swoich kategoriach okazały się:
- dla klientów z mniej zasobnym portfelem: Chevrolet Spark
- luksusowe limuzyny: BMW Serii 5
- frajda za kierownicą: Citroen DS3
- vany i kombi: Mazda 5
- SUV: Range Rover Evoque
- ekologia: Volkswagen Golf
- kabriolety: Audi R8 Spyder
- samochód marzeń: Maserati Gran Cabrio
Najlepszy stosunek wartości użytkowej do ceny zakupu wg głosujących kobiet ma Hyundai Sonata. Ciekawe co na to Panowie :)

D.M. - Rabbid.pl
rabbid2011
Nowicjusz
 
Posty: 16
Rejestracja: 07 Lis 2011, 10:45

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
  Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti