Kobitka zda się na męski gust- poszukuję samochodu dla siebi

14 Wrz 2010, 08:13

Witajcie,
Już od dłuższego czasu szukam samochodu dla siebie i muszę przyznać, że ciężko znaleźć coś
ciekawego..
Zbieram informacje na temat godnych uwagi samochodów i staram się zgłębić tajniki wiedzy na
temat aut różnych marek.

Zacznę od tego, że interesuje mnie samochód z silnikiem 1,4 - 1,9 maksymalnie, może być
to benzyna, benzyna z gazem lub diesel,

najlepiej z przedziału lat 2002-2005,
5 drzwiowy i z klimatyzacją (ale to już takie bardziej techniczne rzeczy)

Samochody nad którymi się zastanawiam to:
toyota corolla; opel astra; volkswagen golf, passat lub polo; nissan almera; honda civic;
seat cordoba, leon lub ibiza; może być też skoda octavia lub fabia; myślałam też początkowo
o fordzie fiesta.


Jakie są wasze zdania na temat powyższych aut.. chodzi o awaryjność, części, spalanie, silniki no i takie
ogólnie sugestie co warto kupić, a czego unikać.
Czy ktoś wie coś o silnikach opla eco-tec??

Przyznam, że ostatnio prawie kupiłam od 1 właściciela cordobę 1,4 benzyna 2005r z tym, że
miał tylko 75 KM (55 kw) i ktoś odradził mi, że będzie palił jak smok i zdecydowanie beznadziejny
silnik dla takiego samochodu.

Pozdrawiam
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

14 Wrz 2010, 08:41

Witamy :)
Powiedz najpierw droga koleżanko jaką maksymalną kwotę chcesz przeznaczyć na samochód (łącznie z rejestracją, ubezpieczeniem, wymianami niektóych części bo mało kto sprzedaje samochód świeżo po przeglądzie więc zaraz po zakupie i tak wymieniasz filtry, olej itp).
Następnie postaraj się opisać do czego ci samochód potrzebny - czy jeździsz raczej po mieście lub krótkich trasach (takich do 10km) np. do pracy, czy może raczej na codzień autko będzie stało w garażu a ma służyć na weekendowe wyjazdy, wakacje, dalsze drogi itp. Ile kilometrów rocznie tak około będziesz robić? Czy będziesz jeździć sama, czy w 5 osób, czy bagażnik jest istotny (bo np. masz małe dziecko i musisz wozić gdzieś wózek). Musimy wiedzieć czego oczekujesz od samochodu, a wtedy na pewno ci coś doradzimy :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

14 Wrz 2010, 08:47

ACSznycel napisał(a):Witamy :)
Powiedz najpierw droga koleżanko jaką maksymalną kwotę chcesz przeznaczyć na samochód (łącznie z rejestracją, ubezpieczeniem, wymianami niektóych części bo mało kto sprzedaje samochód świeżo po przeglądzie więc zaraz po zakupie i tak wymieniasz filtry, olej itp).
Następnie postaraj się opisać do czego ci samochód potrzebny - czy jeździsz raczej po mieście lub krótkich trasach (takich do 10km) np. do pracy, czy może raczej na codzień autko będzie stało w garażu a ma służyć na weekendowe wyjazdy, wakacje, dalsze drogi itp. Ile kilometrów rocznie tak około będziesz robić? Czy będziesz jeździć sama, czy w 5 osób, czy bagażnik jest istotny (bo np. masz małe dziecko i musisz wozić gdzieś wózek). Musimy wiedzieć czego oczekujesz od samochodu, a wtedy na pewno ci coś doradzimy :)


Zastanawiam się nad kwotą do 25 000 tys. może nieco przekroczyć ten budżet, bo wiadomo, że może dojść ubezpieczenie i różne opłaty, które często wynikają po zakupie "nowego" samochodu :)
Samochód będzie mi służył głównie do jazdy po mieście, ale nie chodzi tu o codzienne poruszanie się tak jak w przypadku z pracy- do pracy, najczęściej pokonuję trasy do 20-50 km (2-3 razy w tygodniu) lub tak żeby podjechać do jakiegoś sklepu, ale w moim przypadku zdaża się niekiedy, że raz w miesiącu muszę wyskoczyć w trasę ok. 150 km.
Samochód potrzebny jest głównie po to by był :)
Póki co dzieci nie mam i nie planuję na razie, chociaż nigdy nie wiadomo.
A samochodem maksymalnie będą jeździły 3 osoby, głównie 2.
Czyli wersja 3 drzwi również powinna się sprawować dobrze.

Pozdrawiam
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

14 Wrz 2010, 09:08

No to w takim wypadku możesz rozważać już zakup diesla bo na trasie powyżej 20km zdąży się nagrzać i złapać odpowiednią temperaturę pracy (a co za tym idzie faktycznie mniej palić), z drugiej strony nie robisz na tyle dużych przebiegów i tras by diesel faktycznie był potrzebny - więc w sumie możes szukać i diesli, i benzyniaków.

Do 25 tys. zł z mało awaryjnych, w miarę nowoczesnych i przyjemnych dla oka samochodów poszukaj wśród takich:
Alfa Romeo 147 (ale tylko z dieslem, benzyniaki w tych Alfach nie cieszą się najlepszą opinią) [link do oferty na Allegro wygasł]
Honda Civic VII [link do oferty na Allegro wygasł]
KIA Rio [link do oferty na Allegro wygasł]
Toyota Corolla E12

Ogłoszenia oczywiście dałem poglądowe, nie reklamuję tych konkretnych sztuk :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

14 Wrz 2010, 09:16

Przyznam szczerze,że nie znam nikogo kto miał doczynienia z Alfą i Kią.. nie wiem na ile są to awaryjne samochody i z jak ich częściami.
Ale obydwa samochody prezentują się dobrze (czytając ich opis ze stronki) wydają się w sam raz.

A honda według mnie to też wart uwagi samochód.
Co do toyoty corolli no to według mnie są rewelacyjne.
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

14 Wrz 2010, 10:55

tigra3 napisał(a):Samochody nad którymi się zastanawiam to:
toyota corolla; opel astra; volkswagen golf, passat lub polo; nissan almera; honda civic;
seat cordoba, leon lub ibiza; może być też skoda octavia lub fabia; myślałam też początkowo
o fordzie fiesta.

Masz rozstrzał aż na 3 segmenty, od Polo do Passata, a auta te dzieli bardzo wiele.
Proponuję kompromis, auto segmentu C, w Twoim przypadku może być diesel. Przebiegu wielkiego może nie będzie, ale jednorazowe trasy są dłuższe.

Skoro podoba Ci się Toyota Corolla to śmiało ją kupuj, silnik 2.0 D4D, zapewni komfort przy wyprzedzaniu. Corolla wśród kompaktów najlepiej trzyma cenę, czyli jej zakup może być stosunkowo drogi, ale i utrata wartości najmniejsza.
Autem wartym polecenia jest też Seat Leon. Stylistyka może nieco starsza niż w Corolli, ale Leon to brat bliźniak Golfa. Oddać mu więc należy przyzwoitą bezawaryjność, dobre (chociaż niemiłosiernie głośne) silniki TDI. Wg. mnie lepszy od Golfa ze względu na lepszą stylistykę. Golf to nudziarz straszny, Leon ma w sobie trochę zadziornego pazura.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.

14 Wrz 2010, 11:18

Powoli zaczyna klarować się moja sytuacja co do wyboru najlepszego samochodu :)

z toyotami problem polega na tym, że ciężko znaleźć dobrą ofertę zakupu ( nie mówię tu o cenie, tylko bardziej o ofercie)

dzisiaj będę oglądać takiego leona:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


co myślicie o takiej cordobie:
[link do oferty na Allegro wygasł]
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

14 Wrz 2010, 14:15

Nie za malutki silnik w tym leonie?
Kakameo
Początkujący
 
Posty: 205
Miejscowość: ok. Wadowic
Auto: Seicento 900 41KM

14 Wrz 2010, 16:13

Wiedzę, że mamy do czynienia z wielbicielką seatów :grin:
A co do tych ofert to nie ma leona 1.6 o mocy 75 KM jak jest w tym ogłoszeniu są 100 i 105 konne(tak ogólnie to wydaje mi się podejrzany :?: ).

Z tych 2 ofert cordoba wygląda dużo lepiej, ale może lepiej kupić 1.6.
Silnik 1.4 dobry jest do jazdy po mieście, ale w trasie ciężko się wyprzedza :sad: szczególnie w 5 osób, bo 1-2 to jeszcze daje radę, no ale wybór należy do Ciebie.

A może ibiza: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez borek19 14 Wrz 2010, 16:18, edytowano w sumie 2 razy
borek19
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: z domu ;P

14 Wrz 2010, 16:16

jeżeli ta cordoba wygląda w realu tak jak na fotkach ,to sprawdzać i jak OK to brać ..
Ostatnio edytowany przez czeslaw555, 14 Wrz 2010, 18:02, edytowano w sumie 1 raz
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Wrz 2010, 17:06

tigra3 napisał(a):Co do toyoty corolli no to według mnie są rewelacyjne.


Miałem taką Toyotę i wprawdzie zła nie była, ale drugi raz bym jej już nie kupił :P

No Seat z gamy aut VW (Skoda, Audi, VW) prezentuje się najciekawiej bo jest najładniejszy i trochę tańszy od takiego VW czy Audi, za 25tys. znajdziesz fajnego Leona, jeśli ci nie przeszkadza głośna praca motoru to bierz z 1.9 TDI bo oprócz tego że głośny jednostka ta nie ma poważnieszych wad.

Alfa Romeo i KIA są trochę mniej popularne niż np. Seat, Toyota czy VW, ale to bardziej kwestia stereotypów, bo moim zdaniem są lepsze, chociaż faktycznie części do nich mogą być droższe i trudniej dostępne niż do VW (tzn. te standardowe jak klocki, tarcze, filtry pewnie nie, ale problem mogą stwarzać elementy blacharskie).
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

15 Wrz 2010, 07:17

ACSznycel napisał(a):Miałem taką Toyotę i wprawdzie zła nie była, ale drugi raz bym jej już nie kupił :P

No Seat z gamy aut VW (Skoda, Audi, VW) prezentuje się najciekawiej bo jest najładniejszy i trochę tańszy od takiego VW czy Audi, za 25tys. znajdziesz fajnego Leona, jeśli ci nie przeszkadza głośna praca motoru to bierz z 1.9 TDI bo oprócz tego że głośny jednostka ta nie ma poważnieszych wad.

Alfa Romeo i KIA są trochę mniej popularne niż np. Seat, Toyota czy VW, ale to bardziej kwestia stereotypów, bo moim zdaniem są lepsze, chociaż faktycznie części do nich mogą być droższe i trudniej dostępne niż do VW (tzn. te standardowe jak klocki, tarcze, filtry pewnie nie, ale problem mogą stwarzać elementy blacharskie).


Dlaczego nie kupiłbyś więcej Toyoty??
Muszę to wszystko jeszcze raz głęboko przemyśleć..
Póki co ofert motoryzacyjnych w moich okolicach niewiele, bo przeważają samochody którymi głowy bym sobie nie zawracała..
Kiedyś byłam straszną faną Peugeot, ale ze wzlęgu na ceny części zmieniłam trochę gusta. Niedawno jak przymierzałam się do Forda Fiesta, zeszłam na ziemię jak poczytałam o blachach fordów i ogólnie opiniach co do tych samochodów.
Tymczasem rozejrzę się za Seatami, może coś w tym kierunku się trafi..
KIA mi się spodobała, ale jednak jestem chyba bardziej tradycjonalistką i wolę to czego więcej na rynku, mimo że czasem mam dość oglądania na mieście co drugiego takiego samego wozu.

Co myślicie o kupnie samochodu z komisu?? (Z tego co ja wiem, to się trochę nadpłaca i również można kupić jakiegoś bubla).

[ Dodano: 15 Wrzesień 2010, 08:19 ]
czeslaw555 napisał(a):jeżeli ta cordoba wygląda w realu tak jak na fotkach ,to sprawdzać i jak OK to brać ..


Cordoba była fantastyczna wizualnie i w ogóle.. Wszystkiego się o niej możnabyło dowiedzieć od właściciela, bo bardzo uczciwy człowiek..
Problem w niej był jeden - mało koni i mały silnik + benzyna - daje raczej efekt wielkiego pijaka benzyny a nie dość oszczędnego samochodu.
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

15 Wrz 2010, 07:22

osobiście unikam komisów ,bardzo trudno tam o dobre auto ,większość jest po przejściach ,generalnie ceny u nas w kraju na auta sprowadzone są niższe niż za takie samo auto które stoi np.w Niemczech ,stan ich też jest inny do tych sprowadzonych przez "importerów"
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Wrz 2010, 07:27

coś w tym jest..
ale szczerze mówiąc już będzie gdzieś ponad miesiąc jak szukam czegoś sensownego i dlatego już w ostateczności rozważam ten komis..
Może znajdę coś świeżo sprowadzonego, ale z takimi samochodami to też różnie, najczęściej po wypadku - malowane albo coś..



Ostatnio oglądałam Golfa IV, i pytam faceta czy malowany, czy coś tam, bo na zdjęciach wyglądał nieźle, w realu nieco gorzej, a facet twierdzi, że nie.. Okazało się, że był malowany i to nieźle, dodatkowo nieźle był skasowany maska i drzwi, tak, że ciężko się zamykały drzwi od kierowcy, bo próg był jakiś wygięty. :razz: :razz: :razz:
tigra3
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: warszawa

15 Wrz 2010, 07:37

no to może pojechać zagranicę i tam kupować ?, jeżeli odpowiadają Ci ceny aut sprowadzonych to myślę że i dasz radę kupić auto zagranicą bez pośredników i ich marż.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014