Kolizja dwuch aut jednego właściciela

01 Cze 2010, 15:17

Zacznijmy od tego.
Na ojca zarejestrowane sa 4 auta. (3+1)
3 na niego, a jeden to właściciel ja i ojciec.
Brat jechał autem (zarejestrowanym na ojca) na podwórku i zahaczył moje i ojca drugie auto.
Wykonując manewr cofania. Tylnym botnikiem zahaczyl o mój błotnik, a swoim przednim zderzakiem o jego tylny zderzak (ojca teraz zderzak do malowania). ( wykonywał jak to powiem manewr - żmijka ) :)
Mam ubezpieczenie w inter risk, a pozostałe auta ojciec ma w hdi. Oczywiście na wszystkich dowodach jest jako właściciel lub współ...

(4rte auto nie uczestniczyło w kolizji - pozniewaz ma zaparkowane gdzie indziej _ ale tez ma w hdi)

Koles z ubezpieczalni powidzial mi ze pierwsza sprawa to ze sprawa nie musi zostac uznana poniewaz taka jest ustawa ze jak sie jest wlascicielem dwuch aut ktore sie stukły).
Pozniej powiedzial, ze da rade mozna podjac dzialania... ale moge dostac tylko 50% z tego co uzna rzeczoznawca... ale moge miec napisane ze wartosc tego uszkodzenia (calkowita) jest 1000zl, bo mam dosc stare auto. Na moje oko koszt naprawy w garazu okolo 300zl wiadomo ze po kolezensku by musial mi to poszpachlowac wszystko i wyklepac. uszkodzone 2 elementy

Rozumiem ze jezeli dostane odszkodowanie to znizki poleca na 3ch pojazdach ojca w hdi (czyli ile to moze byc w calosci 150zł?), a czy poleca w moim ? gdzie mam ubezpieczone...
ricoe
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: LUBIN

01 Cze 2010, 22:27

podstawowa rzecz, czy te auta mają ac?
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

02 Cze 2010, 17:00

nie ma żadne z nich ac
ricoe
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: LUBIN

02 Cze 2010, 19:35

Na każdym samochodzie stracisz 10-20% zniżek na 1 lub 2 lata. Nie wiem ile płacisz składki na każde auto.
Teoretycznie zniżki lecą na wszystkich samochodach, ale w praktyce nikt nie będzie się przyznawał u tego jednego ubezpieczyciela, że była kolizja. Zatem zniżki polecą na 3 autach.

Problem moim zdaniem jest w dwóch sprawach.
1.To, że szkody wyrządziliście sami sobie i to już dla ubezpieczyciela może być podejrzane.
2.Szkoda powstała gdzieś na podwórku, a nie na drodze, nie masz świadków, policji, itd.

Możesz próbować, ale kokosów nie wróżę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

02 Cze 2010, 22:02

możesz dostać z ac ale zniżki polecą.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...