Kolizja

kolizja

22 Lut 2010, 20:05

Miałem małą kolizje na drodze. Sprawa wyglądała tak że jechałem za pługo-piaskarką. Ów pług przy końcu zatoczki autobusowej zatrzymał się(ja również) a ja chciałem skręcić na parking znajdujący się po drugiej stronie ulicy. po wrzuceniu "jedynki" i prawie puszczeniu sprzęgła (samochód jeszcze nie ruszył) zobaczyłem że płu nagle zaczął cofać. nie zdążyłem wrzucić wstecznego więc pług rozwalił mi zderzak. czy w takiej sytuacji wina leży po mojej stronie czy kierowcy który nie sprawdził czy za nim znajduje się samochód (kierowca tlumaczył się ze nie widział mojego samochodu)?
Wojcieho
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

Re: kolizja

22 Lut 2010, 21:09

kolega mial taki sam przypadek tylko ze on byl kierowca dostawczaka w tym przypadku... jechala kobitka za nm samochodem osobowym on sie zatrzymal przed wjazdem pod mostek ale ze z przeciwka jechal samochod ktory mial pierwszenstwo to chcial troche cofnac zeby mu zrobic miejsce i najechal tej babce na zderzak... wina po jego stronie bo nie zauwazyl samochodu stojacego za nim
wujekk87
Początkujący

Miejscowość: Sosnowiec

Re: Kolizja

24 Lut 2010, 20:37

Może być tak, że wina kolesia z pługo-piaskarki, bo cofając się musi mieć pewność, że ma gdzie.
Ale co robiłeś na zatoczce autobusowej? Czy to był przystanek? Nie wolno Ci tam wjeżdżać.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006