Kolo dwumasowe sprzegla- objawy

07 Maj 2010, 18:19

Witam wszystkich,mam takie pytanie do tych co mieli problem z kolem dwumasowtm sprzegla,jakie mieliscie objawy uszkodzenia ?
zibi11
Nowicjusz
 
Posty: 15

10 Maj 2010, 08:08

Przeważnie słuchac stuki i jest drżenie na zimnym silniku ( na ciepłym na początku jest ok). Poza tym słyszałem ,że na niskich biegach przy przyspieszeniu nie ma całej mocy.
Czasem gdy się na luzie wciśnie lekko sprzęgło (nawet na ciepłym),to czuc nierówną pracę silnika.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2010, 21:02

słychać dzwięki typu chrobotanie po wciśniętym pedale sprzęgła do głębokości ok 1/3.drżenie drążka dzwigni zmiany biegów,trzęsie całą budą.szarpanie autem,po puszczeniu sprzęgła jadąc na tzw luzie coś chroboce jakby łożysko było uszkodzone.stukanie przy gaszeniu silnika.tyle przyczyn przychodzi mi do głowy,ja miałem nie które z nich i cały komplet wymieniałem.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

21 Sie 2018, 12:40

Objawów zużycia dwumasy występuje bardzo dużo, jednak nie zawsze są one jednoznaczne. Na przykład dziwne stuki mogą być powodem do rozważenia wymiany koła dwumasowego, ale również mogą być spowodowane między innymi przez uszkodzony układ wtryskowy w silniku diesla. Objawom zużycia dwumasy mamy poświęcony artykuł na blogu naszej strony:
[link wygasł]
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Hyundai Santa Fe IV
    Hyundai pokazał na targach w Genewie kolejną generację Santa Fe. Paleta silników ma obejmować diesla 2.0 CRDi o mocach 150KM i 182KM, diesla 2.2 CRDi 197KM i benzyniaka 2.4 185KM. źródło: carscoops.com W moim ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...