Kolo dwumasowe sprzegla- objawy

kolo dwumasowe sprzegla- objawy

07 Maj 2010, 18:19

Witam wszystkich,mam takie pytanie do tych co mieli problem z kolem dwumasowtm sprzegla,jakie mieliscie objawy uszkodzenia ?
zibi11
Nowicjusz

Re: Kolo dwumasowe sprzegla- objawy

10 Maj 2010, 08:08

Przeważnie słuchac stuki i jest drżenie na zimnym silniku ( na ciepłym na początku jest ok). Poza tym słyszałem ,że na niskich biegach przy przyspieszeniu nie ma całej mocy.
Czasem gdy się na luzie wciśnie lekko sprzęgło (nawet na ciepłym),to czuc nierówną pracę silnika.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Kolo dwumasowe sprzegla- objawy

10 Maj 2010, 21:02

słychać dzwięki typu chrobotanie po wciśniętym pedale sprzęgła do głębokości ok 1/3.drżenie drążka dzwigni zmiany biegów,trzęsie całą budą.szarpanie autem,po puszczeniu sprzęgła jadąc na tzw luzie coś chroboce jakby łożysko było uszkodzone.stukanie przy gaszeniu silnika.tyle przyczyn przychodzi mi do głowy,ja miałem nie które z nich i cały komplet wymieniałem.
ryba1977
ryba1977
Aktywny

Miejscowość: poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006