Kombi do 15 tys jakie?

Kombi do 15 tys jakie?

01 Lut 2017, 11:24

Witajcie. potrzebuję zakupić kombi i chciałbym na początek zasiegnąć opinii, na czym lepie się skupić? Auto do miasta, w benzynie + dołożę LPG. Zapewne zostanie ze mną długo. Musi mieć trochę mocy, gdyż jakieś 20-30% będzie latał na trasach i moc potrzebna jest do wyprzedzania.

Wytypowałem:
peugeot 307/407 2.0 PB
skoda octavia 1 silnik 1.8T
mazda 6 2.0
Volvo v40
passat 1.8T
ford focus 1.6 136km

Teraz pytanie, czy focus nie jest na wtrysku bezposrednim, bo ta moc z 1.6 trochę duża.

skoda i passat będą rocznikowo najstarsze 2000-2003r. Pozostałe auta 2004/2006r.

Silniczki 1.8T są fajne i podatne na podkręcenie, a wiadomo, mocy nigdy za wiele podczas wyprzedzania :)

Co myślicie o tych propozycjach, którą sie zainteresować, jak macie jakieś propocyzje podrzućcie mi :)
gleborq
Początkujący

Auto: szukam :)

Re: Kombi do 15 tys jakie?

01 Lut 2017, 13:38

gleborq napisał(a):ford focus 1.6 136km

Teraz pytanie, czy focus nie jest na wtrysku bezposrednim, bo ta moc z 1.6 trochę duża.
skąd Ty to wziąłeś?
W Focusie mk2 najmocniejsze 1.6 miało 115 KM uzyskane dzięki zmiennym fazom rozrządu.
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

01 Lut 2017, 17:41

na allegro znalazłem :D Też mi się wydawało to dziwne. z 2.0 ok, ale z 1.6 na fordach się nie znam :p

Ciekawa sprawa z autami poleasingowymi. Za 20 tys bym coś kupił i widzę, że coś tam jest nawet :) ale znalezienie kombi do 20 tys nie jest w cale łatwe. Roczniki są za to lepsze w tych poleasingowych autach, a żeby coś więcej powiedzieć, muszę pojechać pooglądać. Pytanie gdzie tego warto szukać?
gleborq
Początkujący

Auto: szukam :)

01 Lut 2017, 17:50

Teoretycznie są komisy, które specjalizują się w sprzedaży takich wozów (jest np Car4you w większych miastach; nie reklamuję), ale chyba lepszą opcją będą licytacje bezpośrednio u firm leasingowych. Tutaj musisz zapytać Wujka Google, bo nie jestem np pewien, czy jako klient indywidualny możesz brać udział w takich aukcjach. Kiedyś o tym czytałem, ale nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Jeśli bierzesz pod uwagę auta po leasingu to imo najlepiej celować w auta segmentu D, bo już były dość sensownie wyposażone (a np Focusy to siermięga najwyższych lotów)
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda Rapid, premiera
      Summer Cars Party 2009
      Lexus LF-A Roadster
      Car Hi-Fi