Kombi/SUV do 35000 zł

19 Kwi 2017, 20:00

Witam.
Stoję przed wyborem nowego samochodu.
Swój pierwszy samochód kupiłem w ciągu tygodnia od odebrania prawa jazdy ;) Padło na Seata Leona 1M 1.6 16V 105KM, 2003 rok. Samochodem jeździ mi się całkiem nieźle, choć coraz mniej wygodnie - mam 202cm wzrostu i spory brzuch przed sobą ;) Jakby to napisać - ja rosnę, samochód nie chce :) W związku z tym poszukuję nowego, większego auta i tym razem chcę się poradzić specjalistów ponieważ samochód ma mi starczyć na co najmniej 5 - 6 lat. Wybaczcie, że w oczekiwaniach nie piszę o silnikach, ale kompletnie się na tym nie znam, więc zaznaczę głównie elementy strefy comfort.

Budżet: do 35 000 zł.
Typ nadwozia: Kombi lub SUV
Trasy: Codzienne dojazdy do pracy około 10km w obie strony po drodze asfaltowej, która jest jednak w beznadziejnym stanie, kilka razy do roku dłuższe wypady po 600 - 1000 km i raz w tygodniu dojazd do szkoły - 100 km w obie strony. Sumarycznie wychodzi tego jakieś 25 000 km rocznie.

Oczekiwania:
- Skrzynia biegów automatyczna
- Wielofunkcyjna kierownica
- Podgrzewane lusterka boczne oraz szyby tylna i opcjonalnie przednia
- Marzy mi się webasto, choć nie jest to główne kryterium
- Navi z możliwością podpięcia telefonu i wyświetlania kto dzwoni
- Zestaw bluetooth - często pracuję po godzinach będąc w trasie więc to jest wymóg konieczny
- Fotele elektryczne z pamięcią ustawienia dla co najmniej dwóch osób
- Podgrzewana kierownica choć to też raczej opcja niż wymóg
- Climatronic

I to chyba tyle.

Nad jakimi samochodami się zastanawiałem:
- Opel Insignia - ile ludzi tyle opinii na jej temat i o ile do niedawna byłem na 100% pewny, że to będzie właśnie ten samochód, tak teraz po trzech dniach spędzonych na czytaniu opinii nie wiem dlaczego ludzie w ogóle kupują ten samochód ;) a tak całkiem serio - nadal jest to moja główna opcja, tylko nie wiem w jaki silnik celować.
- BMW X5 - bardzo mi się podoba, ale boję się kosztów eksploatacji
- Skoda SuperB II - nagina budżet, ale zastanawiam się czy nie warto
- Suzuki Grand Vitara II
andrewi
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat Leon 1M
Silnik: 1.6 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003