Komfortowe auto w okolicy 20 tys

komfortowe auto w okolicy 20 tys

21 Sty 2017, 16:32

Witam, tak jak w temacie szukam komfortowego auta, aktualnie najbardziej przekonany jestem do skody superb 2.8 benzyna (z gazem, bądź montaż po zakupie) z automatyczną skrzynią oraz w skórze.

Chciałbym się dowiedzieć czegś wiecej o niej może miał już ktoś z nią styczność, artykułów jest kilka i nie wiem czy wszystkie żetelne, z problemów to elektronika, przepalające się żarówki, rdzewienie tylnej klapy, w niektórych pisali też o progach i drzwiach, oraz słabe przednie zawieszenie.

ew. może coś innego zaproponujecie w tej cenie? faktyczny koszt auta po kupnie z rejestracją ubezpieczeniem oraz wymianą rozrządu (jeśli nie jest na łańcuszku) oraz gazem nie powienien przekroczyć 25 tys.
silnik benzyna + gaz
miedzy 2.4 a 3.0 (bardziej przekonany jestem na 2.8-3.0)
dobry automat
fajna wersja w skórze (super że skoda superb chyba jako jedyna bardzo często ma tylną kanapę podgrzewaną czego nie widziałem w audi bądź bmw)

myślałem też nad audi a6 c5
moze bmw e39 (chodź raczej odpada + sądzę że duże ryzyko w znalezieniu w dobrym stanie)
volvo s60 chodź mało kto ze znajomych może mi o nim powiedzieć oraz podobno bardzo awaryjne są te automaty według artykułów

zależy mi na wygodzie z jazdy czyli dużo miejsca, wygodne fotele oraz kultura pracy silnika była na dobry poziomie powiedzmy przy 160 km/h silnik pracował neutralnie ( mój obecny ford od 150 się bardzo męczy i spalanie jest przeogromne)
damianhg
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 06 2012
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Ford focus mk1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: komfortowe auto w okolicy 20 tys

21 Sty 2017, 21:58

Co aż tak bardzo urzekło Cię w "limuzynie" budżetowej marki, która jest technicznym klonem Passeratti i s-ki, a która jest gorzej wykonana, choć koszty utrzymania identyczne? Już lepiej a6.

Ode mnie Nissan Maxima
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

22 Sty 2017, 00:28

co do skody przede wszystkim ilość miejsca, chyba nie ma konkurenta,
do tego miałem okazje się nią przejechać i komfort wygody jest niesamowity,
dlaczego uważasz że jest słabo wykonana? wnętrze moim zdaniem jest wysokiej jakości dobre spasowanie i jakość materiałów bynajmniej tak mi się wydaje,

jestem też otwarty na inne modele np. ta a6, a ten nissan wydaje się być sredni na pierwszy rzut oka może po dokladniejszym przyjrzeniu
damianhg
Nowicjusz

22 Sty 2017, 01:16

Miałem kiedyś trochę do czynienia z Superbem, i jak dla mnie wnętrze tego auta, jak na wóz "luksusowy" jest żenujące. O jego wyglądzie nie wspomnę, bo o gustach się nie dyskutuje, ale Passeratti wygląda IMO lepiej we wnętrzu. Do tego kupujesz auto budżetowej marki, gdzie koszta utrzymania są porównywalne z wozami "lepszych" marek.
Maxima może nie wygląda, ale fajnie jeździ i się nie psuje (byłem wieziony taką i bardzo mi się podobało).
Masz jeszcze wozy typu Peugeot 607, Saab 9-5, Hyundai Sonata, Honda Legend, ustrzelisz jakiegoś Lexusa GS/LS.
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

22 Sty 2017, 14:24

Jeśli jesteś w stanie dołożyć parę tysięcy to ja tu widzę Lexusa gs300.
Mój poradnik na temat konserwacji podwozia
konserwacja-podwozia-w-samochodzie-poradnik-velcapone-vt95713.htm
velcapone
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 74
Miejscowość: Kraśnik
Auto: Seat/Fiat
Typ: Sedan/Limuzyna

22 Sty 2017, 14:36

a więc poczytam o peugeocie 607 i lexusie gs 300 może chwile sie wstrzymam, hmm a tak coś od was automaty dobre mają? np od volvo odstraszyl mnie automat który naprawde lubi się chrzanić, oraz coś na ich temat? zapewne większości dowiem się z artykułów natomiast tam też mogą być bajki nie raz lepiej dowiedzieć się od urzytkowników ;)
damianhg
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    BMW ActiveHybrid 3 BMW ActiveHybrid 3
    Podwyższona sprawność, której towarzyszy lepsza dynamika samochodu BMW ActiveHybrid 3, to wynik połączenia cenionego i nagradzanego silnika spalinowego z innowacyjnym napędem elektrycznym. Technologia BMW TwinPower ...

• Re: komfortowe auto w okolicy 20 tys

22 Sty 2017, 14:41

np od volvo odstraszyl mnie automat który naprawde lubi się chrzanić, oraz coś na ich temat?

Automat sam w sobie nie jest zły. Po prostu konstrukcja jest troszkę za słaba w połączeniu z sinikami, które mają wysoki moment.
    Invi
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 04 03 1924
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: volvo_s60
    Silnik: 2.5T
    Typ: Sedan/Limuzyna

• Warto przeczytać
    • Honda CR-X del Sol, wnętrze, tuning
      Mercedes-Benz SL230 W113 Pagoda, 1964 rok
      Myjnia bikini, dziewczyny
      Audi Sport TT Cup