Komfortowe małe autko za 25-30tyś

04 Kwi 2012, 09:48

Witam,
szukam komfortowego, niedużego autka tak za 25-30tys.zł. Zależy mi głownie na tym, żeby jazda była przyjemna, cicha, żeby auto "płynęło" na drodze. Nie chcę auta do szpanu, lansu, popisywania się, 'kto pierwszy spod świateł"... Również nie potrzebuję sportowego zawieszenia. Wiadomo - zależy mi też na bezawaryjności i ekonomice. Nie potrzebuję dużego samochodu, choć fajnie by było jakby był 5 drzwiowy, poruszam się głównie w trasie, po mieście sporadycznie. Wyposażenie też nie musi być jakieś 'full wypas' (podstawa - klima, elektr. szyby/lusterka, chętnie tempomat i 6 bieg). NIE CHCE GOLFA ANI BWM. Moje typy (które niekoniecznie mogą być trafne - dlatego prosze o pomoc:) ):

Audi a3 - bardzo mi się podoba stylistyka autka, diesel 2.0 (ponoć niemal bezawaryjny i bardzo oszczędny), chociaż w tej cenie cieżko będzie dostać 5 drzwiowe... no i rocznik starszy.

Audi a4

Ford focus - tu przemawia za mną rocznik (2006 w górę), choć nie wiem jak wygląda cała reszta

Ford mondeo

Honda Civic UFO (8 gen) - honda jak to honda... ale jak z komfortem w tej wersji? obecnie mam 6 gen hb i jest tragedia...:/ duży plus że się w ogóle nie psuje...

Mazda 3

Mazda 6

Opel Astra 3

Opel Vectra C

Peugeot 407 też mi się podoba, choć słyszałem niezbyt dobre opinie o tych samochodach

do seatów też nie jestem przekonany...

Proszę o uwagi, spostrzeżenia, opinie, jestem otwarty na propozycje, z wymienionych przeze mnie pozycji najbardziej mi odpowiada audi a3 - nowoczesna stylistyka, niezawodowność, ale rocznik troszkę odstrasza...
jaskodg
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Kwi 2012, 11:43

toledo i leon to prawie to samo co a3 więc może bardziej cię zainteresuje ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

04 Kwi 2012, 12:34

Zawieszenia w Mazdach, Hondzie czy Fordzie są twardo zestrojone, więc zbytniej poprawy do twojego Civica bym nie oczekiwał. W Vagach jest już troche lepiej (bardziej sprężyście), a efekt pływania po drodze znajdziesz w Citroenie C5, miekko zestrojona jest również Megane czy Avensis (który jest również bardzo dobrze wyciszony).

Nie wiem skąd opinia, że 2.0 TDI PD jest "niemal bezawaryjny". To prawie legendarny silnik właśnie ze względu na swoją awaryjność :wink: Polecam przeczytać:
http://www.a6klub.pl/a6-c6-20tdi-proble ... t28061.htm
Zdecydowanie lepszym wyborym w tym przypadku jest 1.9 TDI
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

04 Kwi 2012, 14:27

dzięki za linka, faktycznie moje informacje na temat tego silnika były błędne...

i właśnie - zależy mi, żeby autko było dobrze wyciszone... C5, Avensis są ładne, ale mimo wszystko jednak za czymś mniejszym bym rozglądał...
jaskodg
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

04 Kwi 2012, 14:30

Jeżeli ma to być komfortowe i fajne autko do około 30 tyś zł,to proponuję poszukać Audi A3. Kupisz już z rocznika 2004 z bogatym wyposażeniem,a samochód prezentuje się naprawdę świetnie. To będzie dobry wybór.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

04 Kwi 2012, 23:57

Peugeot 407 (koniecznie z silnikiem 2.0 HDI) odpłaci ci na prawdę fajnym komfortem jazdy i nikłym spalaniem! POLECAM!

tylko jak chodzi o gabaryty to z aut które podałeś inne może warto rozważyć 308?? i wtedy 1.6 HDI 110KM w 6 biegowej skrzyni :)
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Model hybrydowy BMW ActiveHybrid 3
    Model hybrydowy oparto na BMW 3 Sedan, który jest wzorem łączenia w wyglądzie nadwozia elegancji ze sportowym zacięciem. Zwracające uwagę detale: oznaczenia na słupkach C, na nakładkach progów drzwiowych, specjalne ...

05 Kwi 2012, 08:41

Tyle, że z takim budżetem nie da się kupić dobrej 308.
No chyba, że interesuje go wrak ściągnięty z ubezpieczalni albo wyeksploatowana poflotówka, w obu przypadkach nawet wysokie miejsca w rankingach niezawodności jej nie pomogą.
Poza tym niestety ale 308 ma twarde zawieszenie i bynajmniej płynie po drodze.
407 z początku produkcji jak najbardziej ok, warto też przyjrzeć się Toyocie Avensis.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Kwi 2012, 21:27

ale czasami jest tak, że zakładamy budżet X to za dobry model jesteśmy w stanie wysupłać jeszcze jakieś dodatkowe dudki :)

308 wcale nie ma twardego zawieszenia, wg. mnie jest bardzo fajnie wystrojone i wystarczająco komfortowe i masz rację PŁYNIE ale w bardzo pozytywnym znaczeniu bo prowadzi się ten samochód bardzo dobrze!

A skoro gabaryty 308 wystarczą to po co brać 407??
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Kwi 2012, 22:13

Zgadzam się z tym, że prowadzi się bardzo dobrze ale niestety w przypadku 308 kosztem komfortu.
Rodzice mają 308 i nawet na 15 calowych kołach jest po prostu twarde, zbyt twarde jak dla mnie.
BTW: napisałem bynajmniej a to zupełnie co innego niż przynajmniej, niestety nie płynie.
407 ma znacznie lepsze zawieszenie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000