Komfortowy samochód 16 tys. zł

25 Kwi 2017, 22:38

Witam wszystkich forumowiczów, w następnym roku okolice maja/czerwca planuję zmianę samochodu. Obecnie jeżdżę Hyundai Accent II LC (2003) 1.3 (86KM) PB + LPG. Jest to mój pierwszy samochód, który kupiłem w grudniu 2014 roku. Instalację gazową założyłem po niecałym roku użytkowania samochodu w sierpniu 2015 roku. Do dziś dnia samochód sprawuje się dobrze. Żadnych większych napraw, tylko podstawowe wymiany podzespołów poddanych eksploatacji oraz płynów tj. hamulce, świece, przewody wysokiego napięcia, olej silnikowy co 20 tys. km etc. Hyundaia kupiłem z przebiegiem 109 000 km, aktualny stan licznika to prawie 150 000 km. Podsumowując to co powyżej napisane, to byłem i nadal jestem zadowolony z tego samochodu. Jak na pierwsze auto uważam, że dokonałem dobrego zakupu biorąc pod uwagę stosunek ceny do wyposażenia, które jak na taki samochód jest niezłe. Aktualnie szukam czegoś na pewno większego pod względem gabarytów jak i pojemności silnika. Musi być to samochód komfortowy, nie ukrywam że aktualne auto pomimo tego, że jeździ mi się nim dobrze to jednak kilku godzinna podróż autostradą przy 120km/h do komfortowych nie należy. Jeżeli chodzi o silnik to tylko jednostka benzynowa o mocy minimum 150 KM, która nadaje się do założenia instalacji gazowej. Preferuję nadwozie typu kombi ale naprawdę niezłym sedanem nie pogardzę. Skrzynia biegów manualna, napęd na przednią oś. No i przedział cenowy do 16 tys. złotych. Ogólnie mam na oku dwa modele, więc proszę abyście się wypowiedzieli co o nich sądzicie. Byłbym wdzięczny gdybyście również dodali coś od siebie. Dzięki i pozdrawiam.
VW Passat B5 FL 1.8 T 150KM
Opel Signum 2.0 T 175 KM
Lesovik
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 11 1992
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Hyundai Accent II LC
Silnik: 1.3 i 12V 86 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...