Komputer pokładowy

21 Lip 2008, 20:12

Nie wiem dla czego ale jeżeli widze że w wyposażeniu samochodu jest komputer kierowcy strego rocznika (że tak się wyrażę) uciekają i mówie że samochód jest nic nie warty. Ja oczywiście na razie mam zamair kupić samochód ale moj tata mówi że w samochód z komputerem nie warto kupywać. Mam pytanie w zwiazku z tym jak są plusy i minusy komputera i czemu go kierowcy tak szerokim łukiem omijają?
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30
  • 22 Lip 2008, 08:21

    Piszesz coś mało wyraźnie.O jaki komputer ci chodzi - komputer sterujący silnikiem czy komputer pokładowy?Nie ma czegoś takiego jak komputer kierowcy.Chyba,że kierowca weźmie sobie do autka swojego laptopa :)
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    22 Lip 2008, 10:31

    aaaa są takie nie wiedziałem nawet że coś takiego jest :D ale mi konkretnie chodzi o komputer pokładowy wady i jego zalety
    loldawidek
    Nowicjusz
     
    Posty: 30

    22 Lip 2008, 15:50

    A czym ten komputer u ciebie steruje?Bo komputerów pokładowych jest cała masa,w zależności od wypozsażenia samochodu.Główną zaletą jest np.to,że nie ty czymś sterujesz,ale robi to za ciebie komputer.W klimie np. to,że ustawiasz na temp. 19 stopni i taką temperaturę komputer ci utrzymuje.Inne komputery sterują np. systemami bezpieczeństwa (ABS,ESR itp).Sterują też GPS-em i radiem.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000