KOniec Oc

16 Gru 2014, 20:13

Witam moi drodzy mam mały kłopot bo nie zgłosiłem sprzedaży auta u ubezpieczyciela ktore konczy sie pojutrze gdyż zgubiłęm gdzieś ta umowe kupna sprzedaży dodam ze autko niecały miesiac temu sprzedałęm.Pytanie czy grozi mi cos ze strony ubezpieczalni czy moge spać spokojnie ze umowa sie nie przedłuży?
Mihus
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 07 2012
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Skoda Fabia

17 Gru 2014, 16:01

Zależy, czy nowy właściciel zgłosił u ubezpueczyciela kupno samochodu i zrobił rekalkulację składki. Jeżeli tego nie zrobił, to możesz mieć problemy - ubezpieczenie będzie przychodziło do ciebie, a jak nowy właściciel zrobi szkodę, to też będziesz miał po zniżkach. A wszystko dlatego, że ubezpieczyciel nie wie, że sprzedałeś samochód.
A jeżeli nowy właściciel nie przerejestrował amochodu na siebie, to też będziesz miał kłopoty - jak spowoduje wypadek będz kolizję lub jakieś inne przestępstwo przy pomocy samochodu, to policja jako pierwsze przyjdzie do ciebie i ty będziesz się tłumaczył. A jak nie masz umowy sprzedaży, to będzie ci cieżko to udowodnić.
Szukaj tej umowy bo to ważna sprawa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Sty 2015, 12:06

Kontakt ze sprzedającym pewnie masz więc możesz spróbować skserować jego umowę kupna sprzedaży i potwierdzić notarialnie zgodność z oryginałem. Tylko na Twoim miejscu nie przyznawałbym się że swoją zgubiłem tylko wymyślił coś innego.
Wiesman
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 07 08 1980
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Sty 2015, 16:53

Jeśli zgubiłeś umowę sprzedaży auta, możesz wysłać do towarzystwa zawiadomienie o sprzedaży samochodu. Na zawiadomieniu muszą znajdować się:

- data sprzedaży
- dane pojazdu (marka, model, numer rejestracyjny, numer VIN)
- dane wszystkich sprzedających (imię nazwisko, adres, pesel) i ich podpisy,
- dane osoby, która auto zakupiła ( imię nazwisko, dane adresowe, pesel).

Urszula Zimnoch
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...
    Bezpieczne wakacje z kamperem
    Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...