Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia

03 Paź 2008, 22:09

Witam!!!
Zamierzam konserwowac podwozie w aucie i chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić. Mam dobrą sprężarkę i pistolet do konserwacji z regulacją.
Chciałbym się dowiedzieć z czym najlepiej wymieszać Bitex do konserwacji przy użyciu pistoletu i ile tego wymieszać z tym bitexem?
Radek08
Nowicjusz

Re: Konserwacja podwozia

03 Paź 2008, 22:37

Kiedyś widziałem jak blacharz samochodowy mieszał bitex z towotem,dolewał przepalonego oleju ,żeby było płynne,to wszystko rozgrzewał na takiej elktrycznej kuchence z jedną grzałką do momentu aż zaczynało "bulgotać",wlewał do pistoletu i takim "wynalazkiem"konserwował podwozie od spodu i od środka a od środka na tą powłokę kładł folię i dopiero dywaniki. podobno to konserwuje na dożywocie samochodu.
v40
Początkujący

05 Paź 2008, 22:16

A obecnie sa gotowe środki do konserwacji podwożi.Mozna wybrać nawet kolor.
stefan215
Początkujący
Awatar użytkownika

06 Paź 2008, 10:52

Chyba masz na myśli tzw"baranek" w kolorze białym,szarym i czarnym?
v40
Początkujący

09 Paź 2008, 11:14

Dzięki za podpowiedzi!!!
Podjąłem się tej konserwacji i nawet nie spodziewałem się że tak dobrze się z tym uwinę. Rozmieszałem benzynę z środkiem do konserwacji wlałem go do pistoletu i działałem. Jednak chyba najlepiej jest mieszać benzynę z środkiem do konserwacji niż z ropą, ponieważ benzyna najszybciej wyparowuje a ropa zanim by się ulotniła to długo trzeba by było czekać!!!!
Pozdrawiam!!!!! i dziękuje za powyższe informacje związane z konserwacją!!!!!!! :wink:
Radek08
Nowicjusz

25 Lut 2009, 20:58

Witam,

Właśnie kupiłem samochód, mazda 3 2007rok z USA i jest bardzo słabo zakonserwowany. Zastanawiam się czy zrobić konserwacje samemu czy w jakimś profesjonalnym zakładzie. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś zakład, który sie tym trudni, w Krakowie lub okolicy.
zibi789
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa
    LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa. Wskazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijał design, osiągi i własności jezdne naszych samochodów – mówi w wywiadzie dla portalu lexusenthusiast.com wiceprezes Lexus ...

• Re: Konserwacja podwozia

27 Lut 2009, 19:02

Kryspinów kolego!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

• Warto przeczytać
    • 106
      Fiat Freemont Cross
      Renault Clio
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 12
      Auta terenowo - przeprawowe