Konserwacja podwozia

08 Mar 2011, 18:40

chcialbym zrobic sobie sam konserwacje sopodu auta,jeszcze tego nie robilem wiec mam kilka pytan,nie mam jakis pistoletow itp.wiec bede robil penzlem,jaki srodekk kupic do konserwacji,i czy to bedzie dobre,jaki koszt tego srodka,i ile trzeba kupic by strarczylo na caly spod pozdrawiam
predator2901
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: EPI
Auto: Opel Astra 2
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

14 Mar 2011, 14:12

My na myjni konserwujemy środkiem Boll albo czasem dnitrol,u nas w kutnie koszt tego wynosi do 40-50zł za 500ml czasem mniej,ale to klient kupuje przeważnie.
Najlepiej jak byś miał pistolet mniej roboty,możesz pożyczyć od kogoś.Najlepiej abyś kupił 4 butle po 500ml jeżeli chodzi o spray.A i najważniejsze nie konserwujesz całego podwozia.Najpierw podwozie trzeba opłukać (np: karcherem) z błota i innego syfu.Jeżeli wcześniej miałeś konserwacje to usuwasz te resztki.nakryj karoserie jakaś szmata czy folią bo to cholernie brudzi i widać szczególnie na białej karoseri.Zdejmujesz błotniki na nadkolach i konserwujesz wszystkie nadkola,a potem podwozie,uważaj żebyś nie zakonserwował hamulców czy układu wydechowego o silniku już nie wspomnę.Bo wiadomo że każde z tego ma swoją mase żeby to było dobrze wyważone (jak troszkę popryskasz to nic sie nie stanie :grin: ).Najlepiej jakbyś miał podnośnik samochodowy albo kanał.Skombinuj sobie stroj roboczy czapka,kurtka itp.I nie rob tego w ciasnym zamknietym pomieszczeniu.

PS:jak coś złe napisałem to poprawcie mnie.

Pozdro
kamilo3773
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

17 Kwi 2011, 19:09

Ja myślę tak,kup sobie 5 l kortaninu F(rewelacja),wlej do szerokiego naczynia by odparował rozpuszczalnik,gdy zrobi się gęsto-lepki, do roboty ,potem jeszcze raz gdy wyschnie,na to środek do konserwacji spodu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 19:57

Albo Bitgum też dobry do zabezpieczenia.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

22 Kwi 2011, 17:18

Nie znam tego środka,ale dopiero stosować na spód zabezpieczony Kortaninem(niszczy rdzę).
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Kwi 2011, 18:35

PhantomASA1 napisał(a):Nie znam tego środka,ale dopiero stosować na spód zabezpieczony Kortaninem(niszczy rdzę).
nie niszczy a wiąże, powinno się później to wyczyścić i zastosować odpowiedni podkład,
jedyny sposób pozbycia się rdzy to wycięcie i zastąpienie nową blachą, ale rzeczywiści jest to lepszy środek niż nic, choć nie powinno się go stosować jako pełny podkład, zresztą jak przy każdym malowaniu czy zabezpieczeniu najważniejsze jest przygotowanie powierzchni jeśli ona nie będzie dobrze zrobiona to nie ma sensu robić konserwacji bo tylko się sprawę pogorszy :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

28 Lut 2013, 22:48

chcialbym zrobic sobie sam konserwacje sopodu auta,jeszcze tego nie robilem wiec mam kilka pytan,nie mam jakis pistoletow itp.wiec bede robil penzlem,jaki srodekk kupic do konserwacji,i czy to bedzie dobre,jaki koszt tego srodka,i ile trzeba kupic by strarczylo na caly spod pozdrawiam


Nie wiem, czy to jest dobry pomysł, aby samemu brać się za konserwację, gdy nie ma się o tym zielonego pojęcia. Ja nie radzę ryzykować, bo efekt może być marny, tak jak u mnie :( W efekcie auto i tak pojechało do warsztatu na porządną konserwację.
barrys
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: Audi
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

11 Mar 2013, 20:33

słuchaj sama konserwacja podwozia nic Ci nie pomoze bo poprostu zakryjesz to co masz kolejna warstwa. jezeli chodzi o pedzlowanie to nie ogarniesz tego i w tym poscie moge sie wymadrac bo to moja dziedzina :D najpierw powiem Ci i wszystkim jak to wyglada profesjonalnie najpierw zaczynamy od podłogi ( wyciagamy dywany i fotele) jezeli mamy rdze to piaskowanie ewentualnie spawanie (po spawach zaciagnac guma uszczelniajaca) nastepny krok to podklad epoksydowy i baranek i na podłoge wystarczy tyle reszta czyli profie zamkniete ( ja stosuje srodek PROFIL) na cale auto idzie ze 3 puszki profilu i 2 baranka a teraz rada dla ciebie zeby zrobic to amatorsko
1 oczyscic rdze (z baranka kontowka a z rdzy szczotka druciana na katowke oczywiscie)
2 na to kortanin lub polrust pedzlem 2 razy
3 na to podklad ( byle jaki)pedzlem 2 razy
4 na podkład albo baranek w sprayu albo pasta wygłuszajaca na pedzel (ja polecam paste)
5 w profile zamkniete ( obojetnie jaki srodek w sprayu)
miedzy kortaninem lub polrustem i podkladem przerwa 2 h jak jest cieplo

a teraz jeszcze poprawie uzytkownikow
co do kamilo3773 kto myje podwozie przed konserwacja? chyba po to zeby wilgoc siadła :shock: i jak sie niby konserwuje pol podwozia?
pocieszny- Kortanin jest rewelacja ale trzeba umiec go stosowac ale tez PhantomASA1 nie ma racji bo on nie niszczy rdzy ale wchodzi w reakcje z nia i nie pozwala sie tak szybko przebic dalej
PrezesArtek bit gum nie zabezpiecza bitgum maskuje

uch ale sie rozpisałem no ale wiem ze kazdemu cos usiadomilem :D
kamilszczak01
 

23 Mar 2013, 10:45

Cortanin daje sie tylko na rdze! A z miejsc na które się nałożyło bez rdzy trzeba to zmyć. Cortanin musi się z czymś związać, jeśli nie zwiąże to odpadnie razem z podkładem i barankiem.
Jarnold
Nowicjusz
 
Posty: 18
Zdjęcia: 70
Miejscowość: Lędziny

25 Mar 2013, 21:29

A czy ja napisalem inaczej?
kamilszczak01
 

22 Kwi 2013, 15:44

Jakie macie doświadczenia z preparatem Bitgum ?
jędrekAS
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 04 1999

22 Kwi 2013, 21:03

ogolnie stosuje sie go na blache np przednie blotniki od srodka albo podloga od wewnatrz srodek dobrze sie zasklepia tylko ze dlugo schnie i strasznie smiedzi przez tydzien lub dwa zalezy od grubosci
kamilszczak01
 

05 Maj 2013, 21:08

OK, dzięki za odpowiedź :) To nie wiem, czy się zdecyduję na samodzielną konserwację, może jednak wybiorę się do warsztatu, o którym wspomniał barrys...
jędrekAS
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 04 1999

06 Maj 2013, 21:23

jezeli masz czas czym i checi to rob sam czesto jest tak w warsztatach ze tylko zrobia dla oka
kamilszczak01
 

05 Lis 2013, 03:01

Właśnie z czasem to u mnie zawsze kiepsko... Zresztą nie mam też wielkiej wiedzy na temat zabezpieczenia, więc już wolałem zdać się na serwis ;)
jędrekAS
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 15 04 1999