Kontrola drogowa! Zatrzymać czy nie?

Kontrola drogowa! Zatrzymać czy nie?

07 Paź 2007, 19:35

Załóżmy, że droga jest pusta, często przez las i jadę autem ponad 150 km/h poza terem zabudowanym, a nagle przy drodze z daleka policjant nakazuje mnie zatrzymać, ale czy to prawdziwy policjant czy fałszywy policjant? Co zrobić w takiej niespodziewanej sytuacji? Wcześniej nigdy nie było patrolu w tym miejscu, nawet od dawna.

Pozdro :wink:
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Pruszków

Re: Kontrola drogowa! Zatrzymać czy nie?

08 Paź 2007, 00:50

No wiesz, prawidłowo to powinieneś się zatrzymać, ale jak nie masz pewności, to rób tak jak ja...
1. Zawsze jeżdżę z zamkniętymi drzwiami...
2. Jeśli coś chce, to możesz lekko uchylić szybę, i grzecznie zapytać: "Czego, pało?"
3. Jeśli nie jesteś pewny, co do prawdziwości szanownego pana policjanta możesz grzecznie zapytać: "a legitymacje to co, wp.....ło ci?"

Jak zauważysz coś podejrzanego, to duś wszystkie konie mechaniczne, jakie masz, w myśl zasady: "czyż nie dobija się koni?!"

:lol:
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

08 Paź 2007, 14:30

Heh. :) Ale dobra rada. Niektórzy mówią, że należy dzwonić pod nr 112 lub 997, by upewnić się. Zawsze jeździsz z zamkniętymi szybami? Nie brakuje Ci powietrza w środku?

Ostatnio edytowany przez Tiguan, 08 Paź 2007, 14:52, edytowano w sumie 1 raz
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika

08 Paź 2007, 14:46

Hm...szyby mam zawsze zamknięte, to się zgadza, ale za bardziej chodziło mi o blokadę drzwi... A co do świeżego powietrza, to od tego mam nawiew i szyberdach.... a nie, kicha, w nowym Mondeo nie mam szyberdachu... ale zawsze pozostaje nawiew :lol: Profilaktyki nigdy za wiele :P No a jeśli chodzi o szyby, to próbowałem kilka razy... wiatr zawiewa mi włosy na twarz, a przy większych prędkościach przez to nic nie widzę i jeszcze wkurza mnie szum... a tak to puszczam sobie nawiew chłodnego na szybę i jest idealnie :wink:
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

08 Paź 2007, 14:57

Aha. No to w takim radzie najlepiej jechać z zamkniętymi szybami? Mnie to nie przeszkadza, że powietrze wieje. Chciałem zapytać, czy jesteś zadowolony ze swojego auta? Dlaczego? :)

Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika

08 Paź 2007, 17:30

Ja nie twierdze, iz powinienes jezdzic z pozamykanymi szybami.... Mnie chodzilo o pozamykane drzwi, blokady drzwi, zeby w razie czego Cie nikt na skrzyzowaniu z auta nie wyciagnal... lub w sytuacji, ktora opisales wczesniej... A szyby mam zawsze pozamykane, bo jak juz pisalem, jak mam otwarte, to moje dlugie wlosy sila wiatru sa zarzucane na moja twarz, co utrudnia prowadzenie.... A jesli chodzi o nowy samochod, to niestety, ale ciagle jezdze jeszcze starym, bo nowy nie ma wykupionego ubezpieczenia i podatku drogowego, przez co trzymam go na podjezdzie u znajomego, w innej czesci miasta... Tak wiec jeszcze sie nie zdazylem nim nacieszyc... Pozdro
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...

• Re: Kontrola drogowa! Zatrzymać czy nie?

27 Paź 2007, 13:22

Nie ma obowiązku zatrzymać się w sytuacjach gdzie droga jest pusta, teren jest odludzony, las itp.
    Wtedy bez problemu mozesz zadzwonic na policje sygnalizując im ta sytuacje i jezeli oni pojadą za tobąto zatrzymujesz sie na najblizszej stacji lub parkingu ;)
    Akselb3
    Nowicjusz

29 Paź 2007, 08:07

Jest tak jak napisał kolega Akselb3 - jeżeli jedziesz w nocy przez teren niezabudowany i zatrzymuje cię Policja,nawet w radiowozie i umundurowani,to masz prawo się nie zatrzymać,ale musisz zwolnić i kiwnąć im ręką,żeby jechali za tobą.I jedziesz grzecznie powoli,a oni za tobą w najbliższe miejsce,gdzie jest więcej ludzi i w którym czujesz się bezpiecznie lub kierujesz się prosto do najbliższego komisariatu.W tym samym czasie najlepiej zrobisz jak zadzwonisz pod 997 i przedstawisz dyżurnemu całą sytuację.On cię poinforumuje,czy wysyłał w to miejsce jakiś patrol i powinien podać ci numer boczny radiowozu,a równocześnie poinformuje przez radio tych policjantów,dlaczego się nie zatrzymałeś i poinstruje ciebie i ich co macie robić.Ta sama sytuacja dotyczy,jak w mieście w nocy,będzie próbował cię zatrzymać policjant w nieoznakowanym samochodzie.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

29 Paź 2007, 22:03

A jesli wystraszysz się na tyle, że nawet na stacji benzynacji nie chcesz się zatrzymać to grzej pod najbliższy posterunek policji. W międzyczasie oczywiście dzwoniąc na 112. Tylko używaj zestawu bo jeszcze dostaniesz mandat za uzywanie komórki w czasie jazdy. :mrgreen:
    Karson
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
    Miejscowość: Kielce

• Warto przeczytać
    • Alfa Romeo 8C Coupe
      Toyota KIKAI, bok
      Seat Mii - widok z przodu
      Jeep4