Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

29 Lip 2016, 18:23

Kilka dni temu został przywieziony do mnie samochód z Niemiec - Seat Leon 2003 rocznik, pojechałem nim na najbliższa stacje benzynowa i nalałem pol baku. Niestety była to stacja lokalna i mogłem nalać jakiegoś syfu.. Przyjechałem spokojnie 60km i podczas szybszej jazdy na autostradzie pojawila sie kontrolka check engine, jutro ide z tym do mechanika , jednak chciałbym juz dzisiaj sie zorientować co go moze byc.. Jest możliwe , ze to przez niskiej jakości paliwo?
Spotti18
Obserwowany

Auto: Leon
Paliwo: Benzyna

Re: Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

31 Lip 2016, 13:30

Ta kontrolka może się zaświecić z miliona powodów, w tym z powodu złego paliwa. Pojedziesz do mechanika, podłaczy się pod komputer, odczyta błędy i będzie wszystko jasne. Po co niepotrzebnie dywagować?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Kontrolka check engine - czy może pojawiać sie przez kiepskie paliwo

04 Sie 2016, 13:40

Spotti18 napisał(a):Niestety była to stacja lokalna i mogłem nalać jakiegoś syfu..
Tak może być.

Spotti18 napisał(a):podczas szybszej jazdy na autostradzie pojawila sie kontrolka check engine
Przypuszczam, że może to być błąd sondy lambda zazwyczaj on pojawia się przy wyższych obrotach utrzymywanych przez jakąś chwilę i rozgrzanym silniku.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] A4 B7 2,0TFSI / 325i e90 / IS 250 mk2 / Legacy IV 3,0 / S60 I 2,4T [D] A4 B7 2,0TFSI / 325i e90 / IS 250 mk2 / Legacy IV 3,0 / S60 I 2,4T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik benzynowy o mocy min. 200KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B7 2,0 TFSI - 200KM - ...
    Nissan Juke Fun Edition - seria limitowana Nissan Juke Fun Edition - seria limitowana
    Nissan wprowadził do oferty nową edycję specjalną miejskiego crossovera Juke, stworzoną dla tych, którzy wyrazić swoją osobowość poprzez wyjątkową, oryginalną stylizację nadwozia i wnętrza swojego samochodu. Juke Fun ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30 - 291 KM, 334 NM, 318is
      Przeprawa przez błoto, Suzuki Samurai
      Dealer Łódź wyróżnienie w pierwszej edycji konkursu Excellence Customer Satisfaction
      VW Golf III czarny, VW Golf II czerwony, Tuning, ASTW